Home»Aktualności»Kryteria kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy seniorów na 2017 rok

Kryteria kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy seniorów na 2017 rok

Międzynarodowa Federacja Jeździecka opublikowała kryteria kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy Seniorów w 2017 roku.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Aby zakwalifikować się do Mistrzostw Europy Seniorów odbywających się w roku 2017, dana para koń-jeździec musi otrzymać co najmniej 65% ze strony Ground Jury oraz dwóch sędziów FEI (5*), przy czym nie mogą oni być tej samej narodowości co dany jeździec. W Grand Prix para zobowiązana jest do uzyskania minimalnego wyniku podczas dwóch różnych imprez rangi CDI3*/4*/5* lub w zawodach rangi CDIO. Okres kwalifikacyjny trwa od pierwszego stycznia bieżącego roku do dnia ogłoszenia zgłoszeń. Wpis na stronie FEI dostępny jest tu. ME planowane są na 22-27 sierpnia 2017 roku i odbędą się  w Gothenburgu (SWE).

W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Aachen najjaśniej błyszczała Charlotte Dujardin na Valegro. Brytyjska amazonka sięgnęła po zwycięstwo w każdym konkursie organizowanym podczas tych zawodów. W konkursie Grand Prix otrzymała 83,029%. Z niewielką stratą do pierwszego miejsca i wynikiem 82,229% przejazd skończył Edward Gal na Glock’s Undercover N.O.P., zajmując tym samym miejsce drugie. Trzecie miejsce z wynikiem 79,743% zajęła prowadząca obecnie w rankingu FEI Kristina Bröring-Sprehe i Desperados.

Konkurs Grand Prix Special Charlotte ukończyła z notą 87,577%. Tym razem miejsce drugie, za wynik równy 83,067%, przypadło Kristinie Bröring-Sprehe na Desperadosie. Trzecią pozycję zajął nie Gal, ale wciąż reprezentant Holandii, Hans Peter Minderhoud na koniu Glock’s Johnson TN, z którym udało mu się wywalczyć 79,034%.

Zwieńczający Mistrzostwa konkurs Grand Prix Freestyle pokazał potęgę amazonek. I tak na pierwszym miejscu ponownie stanęła Dujardin, której przyznano 89,054%. Srebrny medal drugi raz zawisnął na szyi Kristiny Bröring-Sprehe, która z wynikiem 88,804% otarła się o najwyższe miejsce podium. Na ostatnim miejscu podium stanęła Hiszpanka Beatriz Ferrer-Salad, która w parze z koniem Delgado uzyskała 82,714%.

Jak będzie w przyszłym roku? Chcielibyśmy już to wiedzieć!