Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Propozycje»Klucz do sukcesu, klinika z Katarzyną Milczarek

Klucz do sukcesu, klinika z Katarzyną Milczarek

Podsumowanie kliniki z Katarzyną Milczarek.

3
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W ostatni weekend w Klubie Jeździeckim Poczernin koło Płońska odbyła się zamknięta klinika z Katarzyną Milczarek, w której wzięło udział osiem par koń-jeździec. Konsultacje odbyły się w kameralnej atmosferze oraz skupieniu nad problemami każdej ze zgłoszonych par. Pani Katarzyna nie tylko udzielała cennych porad z ziemi, ale również wsiadała na konie, które tego wymagały. Podkreślała dobry poziom zgłoszonych koni oraz świetną organizację całego wydarzenia. Klinika nie była jednorazowa, zaplanowana jest dalsza, cykliczna, stała współpraca.

IMG_1388

Szkolenie można podsumować tak: ciężka praca, pokora i jeszcze raz pokora – to klucz do sukcesu! Z każdym jeźdźcem pani Katarzyna pracowała nad poprawnością używania pomocy i równowagą dosiadu, szczególną uwagę przykładała do niezależnych rąk podążających za koniem i precyzyjną odpowiedzią na łydkę. Miało to doprowadzić do lepszej przepuszczalności i samoniesienia. Każdy trening był indywidualnie dopasowany do poziomu jaki reprezentował jeździec i koń, a problemy były rozkładane na czynniki pierwsze. Wydaje się niesamowite, jak wiele można zmienić tym sposobem w ciągu krótkich dwóch dni.

IMG_1676

Z Marią Sotek i Dominą: praca nad dosiadem precyzją i spokojem używania pomocy. Dodatkowo praca nad zebraniem i reakcją „gaz-hamulec” bez powodowania usztywnienia. Koń uzyskał lepszą przepuszczalność, szybkość reakcji i większe zebranie, z mniejszą ingerencją jeźdźca.

IMG_9107 IMG_9127

Julia Szymańska i Winterkening: praca nad precyzją używania łydek zwiększeniem impulsu i reakcji na łydkę, poprawa kontaktu i samoniesienia. Koń znacznie zaangażował zad, poprawił impuls, a co za tym idzie wyprostowanie.

IMG_0361 IMG_0845

Agnieszka Wiśniewska i ogier PRE Farolero: praca nad zebraniem i rozluźnieniem oraz szybkością reakcji jeźdźca. Dużo ćwiczeń na skrócenie, zebranie, przeniesienie ciężaru na zad oraz powrót do jazdy w przód, bez utraty zaangażowania zadu. Kon bardzo podniósł plecy, skrócił się, jeździec stał się szybszy i bardziej precyzyjny w stosowaniu pomocy, co zaowocowało dużo lepszą jakością kłusa i galopu oraz lepszymi zmianami lotnymi.

IMG_9892 IMG_1788

Paula Gutkowska i Księżniczka: praca nad przepuszczalnością i jakością galopu, praca nad techniką i precyzją stosowania pomocy, praca nad lotną zmianą nogi. Koń zaczął dużo lepiej trzymać sam galop zebrany, co przeniosło się automatycznie na poprawę reakcji i jakość lotnej zmiany. Dużo pracy nad precyzją działania rąk i nóg jeźdźca, co zaowocowało większym zebraniem i dużo obszerniejszą akcją nóg, w zachowaniu tendencji pod górę.

IMG_1866

IMG_2300

Marcin Woldański i Bemol: dużo pracy nad precyzją używania półparad i łydek oraz stabilizacją dosiadu, równowagą i spokojem pomocy, co zaowocowało dużo lepszym samoniesieniem i aktywacją siły nośnej zadu. Koń znacznie się uspokoił i rozluźnił.

IMG_0053 IMG_0281

Previous post

MPMK 2016 – jakie zmiany?

Next post

Propozycje ZT Grudziądz 8 maj 2016