Home»Aktualności»Edukacja»Kompendium wiedzy o koniach: jakie elektrolity dla konia wybrać?

Kompendium wiedzy o koniach: jakie elektrolity dla konia wybrać?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Jakie elektrolity dla konia wybrać?

Zastanawiasz się, jakie elektrolity dla konia wybrać i kiedy je stosować? Zerknij na nasze podpowiedzi.

Elektrolity dla konia to składniki rozpuszczalne w płynach ustrojowych — m.in. sód, magnez, wapń i potas. Odpowiadają za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, a przy tym są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, układu krążenia oraz procesów trawiennych. Konie tracą elektrolity podczas wysiłku, wraz z potem, a ich dieta jest uboga w składniki umożliwiające szybkie wyrównanie tych niedoborów. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie elektrolitów. Najprościej i najbezpieczniej jest wykorzystać do tego dedykowane preparaty.

Jakie elektrolity dla konia warto kupić?

Podawanie elektrolitów to najprostszy sposób na zadbanie o prawidłowy poziom tych substancji w organizmie konia. Elektrolity podajemy koniom będącym w intensywnym treningu lub przed i po cięższym wysiłku (rajd, zawody, wyjazd w teren), a także latem podczas upałów, w sytuacjach stresowych, w razie wystąpienia biegunki, po porodzie i po transporcie. Należy zawsze przestrzegać zaleceń producenta.

Chętnie wybierane przez opiekunów koni są elektrolity Over Horse. Preparaty tej marki są łatwo przyswajalne przez organizm konia i bardzo skuteczne. Można kupić je w formie proszku lub w płynie. Przyspieszają regenerację po wysiłku, a różne metody podawania preparatu koniom zdecydowanie ułatwiają pracę opiekunowi. Elektrolity Over Horse można dodać do paszy, podawać bezpośrednio do pyska lub rozpuścić w wodzie. Dużą skutecznością odznacza się także preparat LPC Hydraction w formie płynnej.

Elektrolity w proszku Over Horse

 

Elektrolity w płynie LPC
Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: największe Rekordy Guinnessa wśród koni!

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: co to są nałogi i narowy?