Home»Aktualności»Kadra po pierwszym kwartale 2024

Kadra po pierwszym kwartale 2024

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Dokładnie tydzień temu zakończył się konkurs Grand Prix na Międzynarodowych Zawodach w Ujeżdżeniu, rozgrywanych na wrocławskich Partynicach. Jak bardzo start ten był ważny dla seniorów w białoczerwonych barwach, pokazuje fakt, że zgłosiło się do niego aż piętnaście polskich par. Stawką było zdobycie „oczka” na Igrzyska Olimpijskie – Paryż 2024.

Aktualną formę zawodników zweryfikowała wymagająca komisja, której pracami kierowała Marlena Gruca, a w składzie znalazły się między innymi Susanne Baarup (DEN) i Elke Ebert (GER) – obydwie sędziny oceniały między innymi ostatnie Mistrzostwa Świata w Herning.

Sandra Sysojeva, CDI Wroclaw, fot. Lukasz Kowalski

Niewątpliwie najbardziej gorącym tematem podczas CDI Wrocław był start w polskich barwach Sandry Sysojevej na zjawiskowej klaczy Maxima Bella. Na temat zmiany obywatelstwa zawodniczki spekulowano od kilku miesięcy. Zawodniczka jest bardzo dobrze znana w naszym kraju, choćby ze zwycięstw w cyklach Cavaliada Dressage. Jeszcze w lutym Sandra podczas CDI Becker Sport startowała jako Litwinka, ale we Wrocławiu zadebiutowała już jako w barwach Polski i był to bardzo udany debiut. 71,6% w Grand Prix oraz 76% w Grand Prix Freestyle, dały dwa pewne zwycięstwa. Maxima Bella od grudnia ubiegłego roku jest zarejestrowana w FEI jako koń polski, więc para ta dołącza do wyścigu o miejsce w naszej olimpijskiej drużynie.

Żaneta Skowrońska-Kozubik, CDI Wroclaw, fot. Lukasz Kowalski

Drugie „oczka” we Wrocławiu zdobyły Żaneta Skowrońska-Kozubik na Love Me (69,5%) oraz Susanne Krohn na Titolasie (68,1%). Aktualna Mistrzyni Polski zajęła trzecie miejsce w konkursie, ustępując jedynie Sandrze Sysojevej i Belgijce Amandine Prevost. Susanne Krohn zajęła miejsce piąte, potwierdzając wysoką formę w kolejnym starcie po CDI-W Motesice.

Susanne Krohn, CDI Wroclaw, fot. Lukasz Kowalski

Do walki o Paryż włączyła się także Katarzyna Milczarek na Guapo. To najbardziej doświadczona polska para, multimedalistka Mistrzostw Polski i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Na wałachu Guapo zakwalifikowała się do finału Pucharu Świata w Lipsku w roku 2022. Po półtorarocznej przerwie para wystartowała na CDI Becker Sport uzyskując 65,8% w Grand Prix. Miesiąc później we Wrocławiu było czwarte miejsce w Grand Prix z notą 68,8% i drugie w Grand Prix Freestyle (73,3%).

Katarzyna Milczarek, CDI Wroclaw, fot. Lukasz Kowalski

Kolejny, czwarty już wynik dający MER odnotowała Aleksandra Szulc na Breakdance, która w Grand Prix była piąta z Polaków. Wynik byłby znacznie lepszy gdyby udało się ustrzec błędów na ostatniej linii środkowej, ale widać, że para wraca do wysokiej formy po urlopie macierzyńskim.

Aleksandra Szulc, CDI Wroclaw, fot. Lukasz Kowalski

Blisko przekroczenia bariery 67% była też Karolina Mazurek na Liderze, której zabrakło zaledwie 0,3%. W ciągu ostatniego roku para ta wykonała duży progres i z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Karolina Mazurek, CDI Wroclaw, fot. Lukasz Kowalski

Z czołówki seniorów we Wrocławiu zabrakło tylko dwóch par. Dokładnie za tydzień Beata Stremler zadebiutuje na Fursten Bea podczas CDI St. Truiden w Belgii. Magdalena Jura na Ronie, która była czlonkiem dużyny w Pilisjaszfalu podczas kwalifikacji olimpijskich, sezon rozpocznie za trzy tygodnie podczas CDI3* Gościszów.

Najwyższe wyniki polskich par w bieżącym roku:
1. Sandra Sysojeva / Maxima Bella – 71,609% (Wrocław)
2. Żaneta Skowrońska-Kozubik / Love Me – 69,543% (Wrocław)
3. Susanne Krohn / Titolas – 69,478% (Motesice)
4. Katarzyna Milczarek / Guapo – 68,870% (Wrocław)
5. Aleksandra Szulc / Breakdance – 67,543% (Wrocław)

Natalia Plata, CDI Wroclaw, fot. Lukasz Kowalski

Trochę w cieniu rywalizacji seniorów na CDI Wrocław starty rozpocząła kadra młodzieżowa. Świetne zawody rozegrała Pola Guerquin-Koryzma na Milky Way PP w kategorii Pony Riders oraz Natalia Plata na Dolcetto w Young Riders. Stabilną formę prezentuje kadra juniorek, zwycięstwo pierwszego dnia odniosła Aleksandra Błachno, a drugiego Nelly Solecka. Dobrze wygląda też budowana niemal od nowa drużyna Dzieci.

Previous post

CDI Wrocław już za tydzień

Next post

This is the most recent story.