Home»Aktualności»Aleksandra Szulc i Sunny Boy na najwyższym podium MPMK

Aleksandra Szulc i Sunny Boy na najwyższym podium MPMK

W Strzegomiu rozdano pierwsze nagrody i przyznano pierwszy tytuł Mistrza Polski. Przed nami ostatnie zmagania w ramach Mistrzostw Polski Młodych Koni. Kto sięgnie po najwyższe wyróżnienie?

2
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Trwają Mistrzostwa Polski Młodych Koni, gdzie na czworoboku zmagają się najlepsze młode konie ujeżdżeniowe polskiej i zagranicznej hodowli. Za nami już jeden finał – koni czteroletnich, a przed nami bardzo emocjonujący dzień – aż trzy finały.

FINAŁ KONI 4-LETNICH

Najlepszym czterolatkiem w tegorocznych championatach został Sunny Boy CM pod spektakularną Aleksandrą Szulc, która już drugi raz w odstępie zaledwie kilku tygodni poprowadziła kolejnego konia do tytułu Mistrza Polski (amazonka ta zdobyła w tym roku tytuł Mistrzyni Polski Seniorów, przyp. red.). Para ta na swój wynik pracowała równo podczas całego pobytu w Strzegomiu – wszystkie próby Sunny Boy przeszedł śpiewająco, odnosząc zwycięstwo w każdej. Wyniki tej pary wyglądają następująco: I próba/trójkąt – 3.55, II próba – 7.94, finał – 7.86 (suma – 19.35).

Sunny Boy to ogier szlachetnej półkrwi, po ogierze Czuwaj (który jest ojcem m.in. Randona, na którego grzbiecie sukcesy odnosił swego czasu Michał Rapcewicz, aby następnie sprzedać go w ręce młodego, włoskiego zawodnika Leonardo Tiozzo), od matki Sidney po Aron.  Jest to koń hodowli PPHU Algas-SK Udórz. Szczególne brawa należą się zawodniczce, która udowodniła po raz kolejny, że jest klasową zawodniczką zarówno na poziomie Grand Prix, jak i na elementarnym poziomie, czyli w konkursach dla najmłodszych sportowych koni. Pierwszym wice mistrzem został trakeński, kary Perykles po ogierze Easy Game (którego ojcem jest sławny Gribaldi) od klaczy po znanym ogierze trakeńskim Apogeju, prezentowany przez Danutę Kosecką. Para ta uzyskała w sumie 18.84, zaś druga wice mistrzyni – siwa Esplanada hod. SK Bielin po holsztyńskim ogierze Cormint pod Karoliną Mazurek – 18.78. Na czwartym miejscu uplasowała się Beauty Butterfly z Martyną Bańską (18.01), zaś na piątym klacz Victory pod Anną Surowiec (17.96).

Aleksandra Szulc podczas dekoracji. Fot. Łukasz Kowalski.
Aleksandra Szulc podczas dekoracji. Fot. Łukasz Kowalski.

WYNIKI PO PÓŁFINAŁACH KONI 5-LETNICH

Wśród pięciolatków prowadzi ogier Prowokator pod Karoliną Mazurek – w obu półfinałach koń ten został oceniony powyżej 7,7. Niewiele do Prowokatora brakuje ogierowi Furst Oscar, prowadzonemu przez Kamila Pulińskiego (różnica w punktacji po dwóch półfinałach między pierwszym i drugim miejscem wynosi 0,26 punkta). Tuż za nim, ze stratą 0,02 punkta plasuje się klacz Givenchy pod Anną Kierznowską.

Czwarte miejsce obecnie zajmuje Gigi Lady z Mateuszem Cichoniem, piąte Choco Lady II z Karoliną Mazurek.

Fot. Łukasz Kowalski.
Fot. Łukasz Kowalski.

WYNIKI PO PÓŁFINAŁACH KONI 6-LETNICH

Na prowadzeniu przed finałem jest Lord Django, który wraz z Iloną Janas reprezentował Polskę w tegorocznych Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo. Romantica pod wodzą Katarzyny Łukasik w obu półfinałach utrzymywała się na drugim miejscu. Jeżeli powyższe pary utrzymają jutro swoje miejsca, o miejsce trzecie będzie toczyć się walka pomiędzy Galapagosem pod Mateuszem Polą oraz Tequilą P Martyny Bańskiej. Miejsce piąte należy do Tima pod Joanną Jawor.

Fot. Łukasz Kowalski.
Fot. Łukasz Kowalski.

WYNIKI PO PÓŁFINAŁACH KONI W WIEKU 7-9 LAT

Z wynikami powyżej 66% na prowadzeniu utrzymuje się wałach Davidoff pod Mateuszem Cichoniem. Para ta ma zdecydowaną przewagę nad konkurentami – ponad 8%! Drugie miejsce na tę chwilę zajmuje Germany z Gabrielą Jaworską-Mazur. Trzecie miejsce po dwóch przejazdach należy do klaczy Donnadoorn pod Anną Kierznowską. Oprócz tych par do jutrzejszego finału stanie wałach Don Kennedy w parze z Agnieszką Domagałą (w II półfinale para ta była trzecia).

Fot. Łukasz Kowalski.
Fot. Łukasz Kowalski.
Previous post

LISTY STARTOWE – MPMK-A NIEDZIELA STRAGONA STRZEGOM 2016

Next post

Wyniki - finały koni 5-letnich, 6-letnich, konie 7-9 lat MPMK-A Strzegom 2016