Home»Lifestyle»Wywiady»Dyrektor zawodów o CDI w Zakrzowie

Dyrektor zawodów o CDI w Zakrzowie

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W przeddzień rozpoczęcia konkursów w ramach zawodów międzynarodowych w Zakrzowie udało nam się porozmawiać z ich dyrektorem, Panem Danielem Karpińskim z LKJ Lewada:

 

Już jutro zaczynają się w Lewadzie zawody międzynarodowe. Kogo zobaczymy na Waszym czworoboku?

Łącznie siedemdziesiąt trzy pary z czternastu krajów. Bardzo fajnie zapowiada się piątkowy konkurs Grand Prix, w którym zobaczymy dwadzieścia osiem par. Najwyżej notowana (61. miejsce w rankingu FEI – przyp. red.) jest Rosjanka Elena Sidnieva na Romeo Star, ale na starcie zobaczymy prawie całą czołówkę polskich zawodników, ze złotą i srebrną medalistką tegorocznych Mistrzostw Polski oraz reprezentantką gospodarzy, Lewady Zakrzów, Żanetą Skowrońską.

Ten weekend w Zakrzowie to nie tylko zawody…

Tak, równolegle do zawodów CDI w Zakrzowie odbywa się seminarium odświeżające dla sędziów FEI oraz seminarium dla sędziów krajowych zorganizowane przez EEF (Europejską Federację Jeździecką). Oprócz naszej komisji sędziowskiej, wśród publiczności będzie więc można zobaczyć pięćdziesięciu sędziów z szesnastu krajów. Można powiedzieć, że to publiczność znająca się na rzeczy.

Listopadowe CDI to już druga impreza na tym poziomie organizowania przez Was w tym roku. Czym różni się jesienna edycja od wiosennej?

Listopadowa edycja jest po prostu większa. Kwietniowe CDI zorganizowaliśmy dzięki pozyskaniu sponsora niemal w ostatniej chwili. Tym razem mieliśmy więcej czasu, choćby na dotarcie do zawodników. Stąd na starcie w samej tylko dużej i małej rundzie zobaczymy 45 par, czyli tyle, ile na całych zawodach w kwietniu.

Warto zatem zajrzeć do Zakrzowa. My ze swojej strony trzymamy kciuki za powodzenie imprezy i za wyniki startujących.

 

 

listy startowe i wyniki znajdziesz tutaj

 

Previous post

Nowe programy FEI

Next post

Bogoria