Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Listy startowe»Ermelo: Lord Django na liście startowej konkursu 6-latków

Ermelo: Lord Django na liście startowej konkursu 6-latków

Jutro w Ermelo podczas rozpoczętych dziś Mistrzostw Świata Młodych Koni rozegrany zostanie konkurs kwalifikacyjny koni sześcioletnich, na który wszyscy czekamy. O 19:30 przejazd polskiej zawodniczki Ilony Janas na Lord Django. Trzymamy mocno kciuki. Początek konkursu o godzinie 13:45.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Jutro w Ermelo podczas rozpoczętych dziś Mistrzostw Świata Młodych Koni rozegrany zostanie konkurs kwalifikacyjny koni sześcioletnich, na który wszyscy czekamy. O 19:30 przejazd polskiej zawodniczki Ilony Janas na Lord Django. Trzymamy mocno kciuki. Początek konkursu o godzinie 13:45.

Dzisiejszy dzień i konkurs kwalifikacyjny koni pięcioletnich należał do zawodników startujących w barwach Niemiec i Holandii, którzy rozdzielili między siebie pierwsze pięć miejsc. Najwyższe miejsce w konkursie zajęła Beatrice Buchwald (GER) na klaczy Victoria’s Secret po ogierze Vitalis osiągając wspaniały wynik 93.40%. Wg sędziego Francisa Verbeeka to koń „za którego można zginąć”, który kompletnie nie wygląda na pięciolatka, gdyż zaprezentował się tak dorośle i był tak fantastycznie pokazany przez zawodniczkę. Podkreśla jednak, że w konkursach młodych koni wszystko może się zdarzyć i to, że jakiś koń dziś był nie do pobicia, wcale nie oznacza, że tak samo będzie jutro. Dwa kolejne miejsca należały do Guadeloupe-Beau (po Bordeaux) pod Kim van der Velden (NED), za wynik 89,80%, oraz Lordswood Dancing Diamond (po Dancier) pod Anne-Kathrin Pohlmeier (GER), za notę 88,40%. W konkursie wzięło udział 45 par, z których 12 uzyskało wynik powyżej 80%. Te dwanaście koni uzyskało kwalifikację do Finału, który odbędzie się w sobotę. W dniu jutrzejszym rozegrany zostanie tzw. Mały Finał, który wyłoni trzy najlepsze konie spośród 33 startujących. Otrzymają one prawo startu w sobotnim konkursie finałowym Mistrzostw i zasilą dziś wyłonioną dwunastkę najwspanialszych.

W dniu dzisiejszym rozegrano też konkurs dla czteroletnich ogierów, w którym najlepszy okazał się oldenburski Fürst William (Fürst Wilhelm x Lord Sinclair I) pod Severo Jurado Lopezem (ESP), który zakończył start z imponującym wynikiem 92%. Sędziowie ocenili potencjał konia do przyszłościowych startów w wyższych klasach na  9,5, zaś za galop najchętniej w 10-cio stopniowej skali przyznaliby 11 (jak skomentowała sędzina Mariette Sanders-Gansewinkel). Wynik 91% i drugie miejsce należało do Adelinde Cornelissen (NED) oraz konia rasy KWPN Henkie (Alexandro P x Upperville). Na trzecim miejscu z wynikiem 85% uplasowała się Charlotte Fry (GBR) na koniu Hey Joe (Diego x Lord Leatherdale).

Wyniki live: WYNIKI

Livestream: clipmyhorse

Previous post

Ermelo: Wyniki MŚMK konkurs kwalifikacyjny 5-latków

Next post

Goldenhorse Dressage Cup: lista startowa sobota