Home»Aktualności»FEI Awards: Longines Rising Star – nominacje

FEI Awards: Longines Rising Star – nominacje

Rozdanie nagród FEI Awards 2016 już niebawem. Do 18 września była możliwość wysyłania zgłoszeń z nominacjami w pięciu kategoriach. Poznaliśmy oficjalnie jeźdźców nominowanych w kategorii Longines Rising Star i trzymamy kciuki oczywiście za jeźdźca ujeżdżenia.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

22 listopada w Tokio odbędzie się gala wręczenia nagród znanych pod nazwą FEI Awards. Nagrody te przyznawane są wybrańcom w pięciu kategoriach:

  • Longines Rising Star: dla osoby w wieku od 14 do 21 lat, która pokazała niezwykły jeździecki talent i zaangażowanie
  • Best Athlete: dla sportowca, który w ostatnich latach wykazał się na arenie wspaniałymi umiejętnościami i wyniósł swoją dyscyplinę na wyższy poziom
  • Best Groom: dla najlepszego luzaka, który ciężko pracuje za kulisami wszystkich wielkich sukcesów oraz dba o zdrowie, komfort i prezencję każdego swojego końskiego podopiecznego
  • Against All Odds: dla osoby, która mimo przeciwności losu, trudnej sytuacji życiowej czy niepełnosprawności, zdecydowała się ścigać jeździeckie marzenia i osiąga przy tym sukcesy
  • FEI Solidarity: dla jednostki lub organizacji, która swoim wytrwałym działaniem przyczyniła się do rozpowszechniania jeździectwa

Poznaliśmy już jeźdźców nominowanych w kategorii wschodzącej gwiazdy, czyli Longines Rising Star. Wśród czterech nominowanych znalazł się jeździec ujeżdżenia. Zanim jednak do niego dotrzemy, poznajmy pozostałych nominowanych.

  1. Jasmin Lindner, 21 lat, Austria – zawodniczka startująca w konkurencji woltyżerki. Mistrzyni Świata w swojej dyscyplinie z 2016 i 2012 roku, zwyciężczyni woltyżerskich zmagań w World Equestrian Games 2014.
  2. Gilles Thomas, 18 lat, Belgia – zawodnik biorący udział w konkursach skoków przez przeszkody. Zwycięzca (indywidualnie i drużynowo) w Continental/Regional Championships rozgrywanych w tym roku.
  3. Gina Maria Schumacher, 19 lat, Niemcy – zawodniczka reiningu, najlepsza w Mistrzostwach Europy w latach 2013, 2015, 2016.

I wreszcie…

  1. Sönke Rothenberger, 21 lat, Niemcy – dobrze nam już znany zawodnik ujeżdżenia, rozpoznawalny głównie dzięki udziałowi w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, podczas których – wraz z bardzo silną niemiecką drużyną – zdobył złoty medal. Był zresztą najmłodszym zawodnikiem ujeżdżenia w Rio. Co ciekawe, zaczynał jako zawodnik ujeżdżenia, ale w 2010 roku przerzucił się na skoki. „Nawrócił się” trzy lata później.
Previous post

Wyniki HZR, HZT SKJ Poczernin 12-13 listopada

Next post

Wyniki HZR Gostar Jelenia Góra 12-13 listopada