Home»Aktualności»FEI Dressage World Cup™ – Finał bez Katarzyny Milczarek

FEI Dressage World Cup™ – Finał bez Katarzyny Milczarek

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

7 kwietnia 2022 rozpoczyna się pierwszy konkurs finałowych rozgrywek  FEI Dressage World Cup™. Zawodnicy walczyli o punkty kwalifikacyjne przez kilka miesięcy, aby powalczyć o złoty medal w Lipsku. Wśród zakwalifikowanych uczestników znalazła się reprezentantka Polski Katarzyna Milczarek i jej koń Guapo, jednak zawodniczka poinformowała, że niestety nie pojawi się na Finałach. Powodem rezygnacji jest problem dentystyczny u konia Guapo, który sprawia mu ból i powoduje dyskomfort. Katarzyna Milczarek ma jednak nadzieję, że uda jej się wystartować w Hagen i zaprezentować nowy program Freestyle.

W cyklu Pucharu Świata w jeździectwie zawodnicy mogą wziąć udział w 6 konkursach, a wyniki z 3 liczą się do kwalifikacji. Katarzyna Milczarek brała udział w zawodach kwalifikacyjnych w Zakrzowie, Samorin i Brnie. Zawodniczka wraz z koniem Guapo zajmowała po tym zawodach w klasyfikacji Ligi Centralnej drugie miejsce, a swoją pozycję utrzymała startując za zawodach w Motesicach, gdzie zajęła drugie miejsce z wynikiem 74,150%.

Katarzyna Milczarek to olimpijska zawodniczka. Wywalczyła ona kwalifikacje do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie. Co więcej, udział w Finałach Pucharu Świata nie byłby jej pierwszym, ponieważ zawodniczka znalazła się wśród finalistów również w 2010, 2011 i 2012 roku. Mogliśmy ją oglądać również w finale w 2009 roku, jednak zrezygnowała ona wtedy ze startu ze względu na młody wiek konia.

Previous post

Zawody Ogólnopolskie w Ujeżdżeniu - kwiecień 2022

Next post

FEI Dressage World Cup™ - wyniki Short Grand Prix