Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Wyniki zawodów»Gabriela Jaworska-Mazur wygrała GPK

Gabriela Jaworska-Mazur wygrała GPK

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Gabriela Jaworska-Mazur na Zimbie uzyskała najwyższą notę w rozegranym w niedzielę w dwóch częściach konkursie Grand Prix Freestyle. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 68,333%. Szczęście nie dopisało Dominice Kraśko-Białek na Otello. Para rozpoczęła swój występ planowo, o 11:24. Otello pokazał się znacznie lepiej, niż w czwartkowym Grand Prix. Niestety w drugiej połowie przejazdu najpierw ucichła muzyka, a tuż po tym zgasły światła na hali. Jak się okazało awaria zasilania dotyczyła znacznej części Warszawy. Konkurs trzeba było przełożyć.

 

Ujeżdżeniowcy wrócili na płytę Torwaru o godzinie 17:00. Dominika Kraśko-Białek dokończyła swój przejazd. Widać jednak było wyraźnie, zarówno u Otella, jak i innych koni, że ponowne przygotowanie do startu tego samego dnia było dla nich obciążeniem. W efekcie przejazdy, w i tak trudnych warunkach, straciły nieco blasku. Mimo to stosunkowo wysokie wyniki (ponad 65%) uzyskały również Anna Łukasik na Stella Pack Ganda i Żaneta Skowrońska na Mystery.

 

Cieszy fakt powrotu ujeżdżenia do hali Torwaru i możliwość, jaką stworzył organizator: zarówno dla widzów i fanów ujeżdżenia, jak i dla zawodników oraz ich koni. Pozostaje mieć nadzieję, że ujeżdżenie zagości na stałe w programie tego typu zawodów. Stworzenie możliwości startu w takich warunkach, przy tak licznej publiczności pozwala na sprawdzenie faktycznego przygotowania par pod kątem dużych zawodów międzynarodowych.

Previous post

Programy dowolne od 11:15

Next post

Lista zgłoszeń i wstępny plan HZO-A Józefin