Home»Lifestyle»Hiszpański temperament na czworoboku: Severo Jurado Lopez

Hiszpański temperament na czworoboku: Severo Jurado Lopez

Jedną z osób, które mocno przykuły do siebie uwagę w Rio, był w tym roku Severo Jesus Jurado Lopez, reprezentant Hiszpanii, dosiadający konia Lorenzo. Jako że i na nas wywarł wrażenie, postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetkę tego jeźdźca.

2
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Severo Jurado Lopez to 28-letni hiszpański zawodnik, który w tym roku reprezentował swój kraj w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W konkursie Grand Prix uzyskał 76,429%, w Grand Prix Special 77,479%, zaś w Grand Prix Freestyle – 83,625% (piąte miejsce). W każdym konkursie to on prowadził wśród Hiszpanów. Jego ostatni przejazd w IO w Rio zdecydowanie należy do jego najlepszych startów. Były to zresztą pierwsze w życiu Hiszpana Igrzyska. I zapewne nie ostatnie.

Lopez nieśmiało zaczął starty (udokumentowane przez FEI) w 2008 roku, by cztery lata później regularnie pojawiać się na najważniejszych światowych czworobokach. Oprócz startów na poziomie Grand Prix, Severo pojawia się również na czworobokach z młodymi końmi – jak choćby w Mistrzostwach Świata Młodych Koni z klaczą Fiontini, z którą w ubiegłym roku (konie 5-letnie), podobnie jak w bieżącym (konie 6-letnie), uplasował się na pierwszym miejscu.

6-letnia Fiontini pod Severo Jurado Lopezem.
6-letnia Fiontini pod Severo Jurado Lopezem.

Obecnie koniem podstawowym Severo Jurado Lopeza jest Lorenzo. Wałach ten był jednym z młodszych koni ujeżdżeniowych w Rio – ma dopiero 10 lat. Mimo młodego wieku i stosunkowo niewielkiego doświadczenia był na czworoboku całkowicie spokojny. „To bardzo opanowany koń. Nie przeszkadza mu atmosfera zawodów. Doskonale znosi presję przebywania wśród tłumu ludzi. Taki nastrój mu sprzyja – jest na czworoboku bardziej ekspresyjny.” – mówi o nim jego jeździec.

A jaki jest Severo? Bardzo chce się pokazać i wykorzystywać możliwości swoje oraz konia. Był bardzo szczęśliwy, kiedy dowiedział się, że weźmie udział w finale zmagań indywidualnych w Rio – zależało mu, by zaprezentować swój hiszpański temperament, co – ku uciesze publiczności – miał możliwość zrobić. Oglądając końcówkę jego przejazdu z Aachen – ostatnią linię środkową, którą przejechał w pasażu, trzymając wodzę tylko w jednej ręce – można odnieść wrażenie, że wyznaje zasadę „teraz albo nigdy” (co zresztą zabrzmiało w tle).

Severo Jurado Lopez jest członkiem zespołu Helgstrand Dressage, stworzonego przez Andreasa Helgstranda. Hiszpan zasila szeregi jeźdźców w stajni duńskiego jeźdźca.

Previous post

Zawody ogólnopolskie w Jakubowicach już za nami

Next post

Lista zgłoszeń MM, ZR, ZT Facimiech 27-28 sierpnia