Home»Aktualności»HPP – sytuacja po dwóch dniach rywalizacji

HPP – sytuacja po dwóch dniach rywalizacji

Jutro zostaną rozdane medale w HPP 2016. O skomentowanie aktualnej sytuacji poprosiliśmy naszego korespondenta – Łukasza Kowalskiego.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Jutro zostaną rozdane medale w HPP 2016. O skomentowanie aktualnej sytuacji poprosiliśmy naszego korespondenta – Łukasza Kowalskiego.

W kategorii kuce 9-11 lat

  • o złoto powalczy dwójka Maria Walczyńska-Graczyk i Martyna Ossowska
  • o brąz Marta Gąsienica-Roj i Zuzanna Sraga

W kategorii kuce 12-16 lat

Dwa pierwsze miejsca zdają się być obsadzone: najbliżej złota jest Dominika Tekień, która ma 2,5 punktów procentowych przewagi nad drugą Zofią Baran. Ciekawie zapowiada się pojedynek o brąz pomiędzy Zofią Stachnik a Adrianną Włodawską.

W kategorii Junior Młodszy, Duże Konie

Małgorzata Kowalska ma na tą chwilę 2,5 punktów procentowych przewagi nad drugą Karoliną Worotnik. Przewaga ta mogła być jeszcze większa, ale zawodniczka KJ Lider Radzionków zanotowała w dniu dzisiejszym pomyłkę.

W kategorii Junior

Polscy Juniorzy stali się fabryką emocji w ostatnich kilku latach. Licznie obsadzają oni wszystkie mistrzowskie kategorie. W tym roku na starcie HPP zameldowało się ich znów blisko dwudziestu. Faworytów do medalu w tym roku nie było. Nie ma go w zasadzie nadal. Każdy, nawet niewielki błąd kosztuje spadek w klasyfikacji generalnej. Walka o złoto najprawdopodobniej odbędzie się pomiędzy Zuzanną Haber a Alicją Trawińską. O brąz walczyć będą aż trzy zawodniczki. Anna Wojtkowska, Jagoda Dąbrowska i Klara Jędrzejczyk. Klara zaprezentowała się świetnie w pierwszym półfinale, natomiast zarówno Anka, jak i Jaga to zawodniczki raczej nie schodzące poniżej pewnego poziomu. Nie przekreślajmy szansy pozostałych zawodniczek, to w końcu kiry, tu wszystko może się zdarzyć!

W kategorii Młodzi Jeźdźcy

W tej kategorii wiekowej najbardziej wyraźne klaruje się medalowa trójka. W zasadzie pewny złota jest prezentujący świetną formę Jasiek Gawecki. Ponad 3 punkty procentowe przewagi to znaczna zaliczka przed finałem. Dziś na drugie miejsce niespodziewanie wskoczyła Aleksandra Lesner, która jeszcze niedawno z powodzeniem ścigała się w kategoriach Juniorskich. Najbardziej zaskoczyła tym samym Michalinę Terlecką. To ona bowiem straciła w dniu dzisiejszym najwięcej i spadła z miejsca drugiego na miejsce trzecie. Nie stawiajmy jednak krzyżyka na młodej wrocławiance. Wiemy na co ją stać i na pewno nie odpuści swojej rywalce z Pomorza.

W kategorii Seniorów

W dniu dzisiejszym wyklarowały się dwie grupy medalowe: jedna walcząca o złoto, druga walcząca o brąz. W tej pierwszej znalazła się Ewa Hamkało na swoim Vivaldim i obrońca tytułu sprzed roku, Żaneta Skowrońska. Ta pierwsza na Puchar załapała się rzutem na taśmę, a póki co jest najbliższej powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat. Doświadczenie konia, 1:0 dla Hamkało. Doświadczenie zawodniczki przemawia na korzyść Skowrońskiej. 1:1. Kiry? Muzycznie 2:1 dla Hamkało. Technicznie remis. 3:2 dla Hamkało. Ewa ma ponad 1,5 punkta procentowego przewagi nad Żanetą i to „meczbol” jest po jej stronie. Bardzo ciekawie zapowiada się również walka o brązowy medal Pucharu w kategorii seniorów, którego najbliżej jest Gabrysia Jaworska-Mazur wyprzedzająca o 0,9 punkta procentowego Izabelę Kowalską. Obie zawodniczki bardzo dobrze prezentowały się w sobotę na czworoboku. Pewnie gdyby nie startowały na początku stawki ich przejazdy ocenione zostałyby w granicach 67%. Gabrysi na czworoboku zdarzyły się dwa większe błędy w galopach, ale świetnie pojechała kłusy. Iza natomiast zanotowała kilka mniejszych wpadek, ale czy były to wpadki na wagę medalu? Trzecią pozostającą w grze o medal zawodniczką jest Elżbieta Liberda, która w Krakowie radzi sobie całkiem nieźle. Do trzeciego miejsca ma tylko 1,2 punkta procentowego straty. Czym zaskoczą nas zawodniczki w kirach? Nowy, bardzo trudny kir zaprezentować ma Izabela Kowalska. Nie wiemy co w programie zaprezentuje Gabrysia. Czy będzie to coś sprawdzonego czy postawi na nowość? A może czarnym koniem zostanie Ela Liberda i to na jej karku zawiśnie brąz? Te i wiele innych odpowiedzi uzyskamy jutro około godziny 16. My już nie możemy się doczekać!

Previous post

Sobotnie wyniki i podsumowanie 2 dni z Halowego Pucharu Polski

Next post

Druga część galerii Halowego Pucharu Polski Michałowice 2016