Home»Aktualności»Imperio najlepszym trakeńskim ogierem po raz drugi

Imperio najlepszym trakeńskim ogierem po raz drugi

Jeden z koni Hubertusa Schmidta, Imperio, zostanie ogłoszony Trakeńskim Ogierem Roku 2016.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

To już oficjalne: Imperio należący do Hubertusa Schmidta zostanie ponownie okrzyknięty Trakeńskim Ogierem Roku. Ponownie, bo ten zaszczytny tytuł został mu przyznany także w ubiegłym roku. Formalności w tej kwestii zostaną dopełnione podczas imprezy poświęconej najlepszym trakeńskim ogierom (Trakehner Stallion Licensing) w Neumunster (Niemcy), która ma się odbyć w dniach 20-23 października.

Imperio odnosi sukcesy w konkursach rangi Grand Prix pod swoim właścicielem – Hubertusem Schmidtem. Para ta figurowała na liście rezerwowej podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Ostatnie starty wspomnianego ogiera pod Hubertusem – w CDI4* Aachen – przyniosły mu pierwsze i drugie miejsce. Duży potencjał zwiastowały jego wcześniejsze osiągnięcia: uzyskanie tytułu wice czempiona trakeńskiego już w wieku 2,5 lat, zdobycie tytułu Bundeschampiona w 2008 roku czy srebrnego medalu w Mistrzostwach Świata Młodych Koni (pod Anną Sophie Fiebelkorn).

Imperio liczy sobie trzynaście lat i pochodzi z hodowli Hartmuta Keunecke. Matka Imperio, Isar VI, jest potomkinią ogiera pełnej krwi angielskiej Balflour. Została ona pokryta ogierem Connery, który również dzierżył tytuł najlepszego ogiera trakeńskiego (w 2012 roku). Sam Imperio jest uznany przez związki hanowerski, oldenburski, westfalski, reński i wiele innych. Nie bez przyczyny – jego potomstwo zdobywa uznanie specjalistów i bardzo dobrze rokuje.

Previous post

Listy startowe piątek HZO-A, HZR-A KJK Szary Michałowice

Next post

LISTY STARTOWE SOBOTA HZO-A, HZR-A KJK SZARY MICHAŁOWICE