Home»Aktualności»Bądź bezpieczny na koniu: International Helmet Awerness Day

Bądź bezpieczny na koniu: International Helmet Awerness Day

Jeźdźcy na całym świecie obchodzą dzisiaj International Helmet Awerness Day. W praktyce oznacza to szerokie propagowanie jazdy w kasku, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo jeźdźca.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Jeźdźcy na całym świecie obchodzą dzisiaj International Helmet Awerness Day. W praktyce oznacza to szerokie propagowanie jazdy w kasku, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo jeźdźca.

Choć ujeżdżenie uważane jest przez wielu za spokojną wersję jeździectwa, stwierdzenie to jest dalekie od prawdy. Konie sportowe to wulkany energii, nad którymi czasami trudno jest zapanować. Zresztą każdy koń jest w swej naturze zwierzęciem płochliwym i co za tym idzie – często niebezpiecznym.

Nawet w wysokiej rangi konkursach ujeżdżenie coraz częściej widuje się kaski zamiast cylindrów. Tradycyjne nakrycia głowy zostały wyparte przez ich twardsze, bardziej „pancerne” odpowiedniki, które znacznie lepiej chronią głowę jeźdźca na wypadek… wypadku. Co więcej – rynek sklepów jeździeckich oferuje tak szeroką gamę kasków, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Na rzecz promocji kasków działa strona internetowa riders4helmets, którą w ciągu miesiąca odwiedza 70,000 internautów. Oprócz Światowego Dnia Jazdy w Kasku powstała również kampania o nazwie The Naked Challenge („Wyzwanie nagości”), w którym jeźdźcy (oraz inni użytkownicy kasków, np. kolarze) głoszą „I would rather go naked than not wear a helmet” („Wolałbym pójść nago, niż bez kasku”). Wyzwanie to podjęło wiele osób na całym świecie, zwiększając tym samym (w humorystyczny sposób) świadomość tych, którzy ciągle z kasku rezygnują.

Previous post

Valegro odchodzi na emeryturę

Next post

WYNIKI SOBOTA MR-A KJ AROMER JÓZEFIN