Home»Aktualności»Isabell Werth numerem 1 rankingu FEI

Isabell Werth numerem 1 rankingu FEI

Z języków jeździeckiego światka nie schodzi ostatnio Isabell Werth. Nic dziwnego - niemiecka amazonka znalazła się na pierwszym miejscu aktualnego rankingu FEI.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Isabell Werth startująca na 11–letniej oldenburskiej klaczy Weihegold (Don Schufro x Sandro Hit) została liderem najnowszego rankingu FEI. Z 2869 punktami zdobytymi dzięki medalom wywalczonym na igrzyskach w Rio (drużynowe złoto i indywidualne srebro), zwycięskim przejazdom w Grand Prix i Freestyle w Pucharze Świata w Lyon para ta uplasowała się na pierwszym miejscu tuż przed swoją rodaczką Kristiną Bröring-Sprehe, która swoje punktu uzyskała w parze z koniem Desperados FRH. Warto dodać, że współpraca Werth i Weihegold trwa dopiero od końca stycznia.

Zmierzający ku końcowi rok 2016 był więc bardzo udany dla Isabell. 47-letnia dresażystka po raz piąty wzięła udział Igrzyskach Olimpijskich (1992, 1996, 2000, 2008, 2016), dokładając tym samym do swojej kolekcji kolejne medale, których łączna liczba wynosi już 10, z czego aż 6 to złote krążki. Żaden jeździec, w ponad stuletniej historii olimpijskich sportów jeździeckich, nie osiągnął tak wiele!

Isabell Werth była już na szczycie rankingu FEI, miało to miejsce w lipcu 2009 roku. Pierwsze miejsce zajęła wówczas z koniem Satchmo, złotym medalistą drużynowym z Pekinu.

Obecną kwalifikację można zobaczyć tu.

Previous post

Zmiany i droga na szczyt - Global Dressage Forum 2016

Next post

Wyniki - MO, ZR, ZT DRZONKÓW 29-30 PAŹDZIERNIKA