Home»Lifestyle»Wywiady»Marzy mi się udział w olimpiadzie…

Marzy mi się udział w olimpiadzie…

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Kim jest Natalia Organista?

 

Oprócz bycia zawodniczką (również członikinią kadry narodowej seniorów), na co dzień jestem studentką zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, uśmiechniętą, szczerą i ambitną.

 

Kto wprowadził Cię głębiej w świat czworoboków?

 

Poznałam Grażynę Chorobowicz, z którą współpracowałam przez 5 lat. W międzyczasie wyjeżdżałam na treningi do Niemiec, a także brałam udział w klinikach w Polsce. Później poznałam swoją obecną trenerkę – Dominikę Kraśko-Białek, przez co dużo czasu zaczęłam spędzać w Warszawie.

 

Jak długo już razem pracujecie?

 

Zaczęło się od kliniki, która odbyła się w Poznaniu na początku 2013 roku. Bardzo spodobały mi się wspólne treningi i już w maju wyjechałam z Wento do Warszawy. Wspólnie przygotowywałyśmy się do Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców w Campiegne 2013.

 

No właśnie: Wento. Od kiedy razem pracujecie?

 

Od 2009 roku. Zaczynaliśmy od konkursów klasy P. W 2010 roku po raz pierwszy wyjechaliśmy do Niemiec, gdzie startowaliśmy w konkursach regionalnych klasy M. W kolejnym roku kontynuowaliśmy starty zagraniczne.

 

Wróciłaś do Polski i zaczęłaś starty w poważniejszych zawodach…

 

Tak, pierwsze poważniejsze zawody to były Mistrzostwa Polski w 2011 roku. A później startów było coraz więcej, od momentu, kiedy zaczęłam trenować z Dominiką. W 2013 Halowy Puchar Polski młodych jeźdźców, na którym zdobyłam pierwsze miejsce. Nastepnie CDI (zawody międzynarodowe – przyp. red.) Radzionków, pierwsze zawody międzynarodowe ukończone z 4. miejscem. Również w 2013 najważniejsze zawody w moim życiu – mistrzostwa Europy młodych jeźdźców. Pod koniec wakacji mistrzostwa Polski w tej samej kategorii wiekowej – 3. miejsce. Sezon zakonczyliśmy pierwszymi startami w małej rundzie z wynikami powyżej 64%. Rok 2014 rozpoczęliśmy 3. miejscem w HPP seniorów. Później zawody latem, na których biliśmy swoje życiowe rekordy, również w małej rundzie. Zakonczyło się to zwycięstwem w pucharze Warszawy i Mazowsza.

 

To robi wrażenie – czym zatem planujesz zaskoczyć pasjonatów ujeżdżenia w tym roku?

 

Jesli chodzi o Wento – rozpoczynamy starty w Grand Prix. Mam również młodego konia…

 

 

czytaj więcej w miesięczniku
Konie i Rumaki 01/2015
foto: Paulina Bartkowiak

Previous post

Konsultacje z Ullą Salzgeber

Next post

Odszedł Dr Wojciech Markowski