Home»Aktualności»Merkulova najlepsza w Oldenburgu

Merkulova najlepsza w Oldenburgu

Dzisiejszym konkursem Freestyle zakończyła się kolejna walka o punkty kwalifikacyjne do finału Pucharu Świata. Tym razem odbyły się w Oldenburgu, a najlepsza w obu konkursach eliminacyjnych okazała się Rosjanka – Inessa Merkulova.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Inessa Merkulova za sprawą startów w Oldenburgu ugruntowała swoją pozycję lidera w Lidze Europy Centralnej w wyścigu po kwalifikację do finału Pucharu Świata. Tradycyjnie w ramach kwalifikacji odbyły się dwa konkursy – Grand Prix i Grand Prix Freestyle – i w obu Rosjanka cieszyła się wygraną podczas tegorocznego Agravis Cup Oldenburg.

W piątkowym konkursie Grand Prix Inessa Merkulova otrzymała od poszczególnych sędziów wyniki wahające się między 75,500% a 80,700%, co dało jej i jej koniowi – Mister X – średnią równą 77,720% oraz pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znalazła się Brytyjka, Laura Tomlinson na Rosalie B, którą oceniono na 74,400%. Trzecie miejsce przypadło reprezentującej Szwecję Michelle Hagman, startującej na koniu Happiness. Para ta uzyskała 72,100%.

Dzisiaj na pierwszym miejscu ponownie uplasowała się Merkulova, ale pozostałe miejsca podium należały do Niemców. W konkursie dowolnym do muzyki para Inessa Merkulova& Mister X jako jedyna przekroczyła granicę 80%, otrzymując dokładnie 81,525%. Drugie miejsce, z wynikiem 75,225%, zajął Jan-Dirk Giesselmann na koniu Real Dancer FRH. Trzecie zaś – Bernadette Brune wraz z koniem Spirit of the Age Old – 74,550%.

Dwukrotnie tuż poza podium znalazła się młodsza siostra Merkulovej, Marina Aframeeva dosiadająca konia Vosk (również startująca w barwach Rosji). W konkursie Grand Prix jej przejazd oceniono na 71,560%, zaś w Grand Prix Freestyle na 73,150%.

Pełne wyniki konkursu Grand Prix można znaleźć tutaj, a konkursu Grand Prix Freestyle – pod tym adresem.

Previous post

Listy startowe sobota HZO, HZR Zbrosławice

Next post

Wyniki sobota HZO, HZR Zbrosławice