Home»Aktualności»Mistrzostwa Wielkiej Brytanii 2016

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii 2016

W minionym tygodniu rozegrały się Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w ujeżdżeniu. Czworoboki, jak zwykle, zdominowali Carl Hester i Charlotte Dujardin, a także Michael Eilberg.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

PRIX ST GEORGES

Tytuł Mistrzyni w tej kategorii przypadł niepokonanej Charlotte Dujardin, która startowała na dwóch koniach: pierwsze miejsce zajęła w parze z Hawtins Delicato (Diamond Hit x Regazzoni) z wynikiem 75,66%, zaś drugie – uzyskując 74,53% – na 7-letnim koniu Mount St John Freestyle (Fidermark x Donnerhall). Trzecie miejsce w tej klasie należało do Michaela Eilberga, dosiadającego konia Sa Coeur (Sir Donnerhall x Don Davidoff), z którym otrzymał wynik 73,55%.

Nawet Charlotte była pod wrażeniem wyniku Hawtins Delicato. Startowała na nim wcześniej zaledwie trzy razy, zresztą nie jeździ na nim zbyt często (jego głównym jeźdźcem jest Amy Woodhead). O miejsce pierwsze otarła się Mount St John Freestyle – spadła na drugie ze względu na kilka błędów. Jej przejazd był jednak bardzo imponujący, choćby ze względu na fakt, że to dopiero drugi jej start w tej klasie!

INTERMEDIAIRE I

W Intermediaire bezkonkurencyjny był Michael Eilberg na 9-letnim oldenburskim wałachu Sa Coeur. Para ta w Intermediaire I uzyskała wynik 73,61%, zaś w Intermediaire I Kür – 76,63%, co w obu konkursach dało temu jeźdźcowi pierwszą lokatę.

Drugie miejsce w Inter I zajął Tom Goode na 8-letnim Diorze (Gribaldi x Goodtimes). Goode i jego holenderski gorącokrwisty koń uzyskali 72,39%. Trzecie miejsce zajęła rezerwowa brytyjskiego teamu w Rio, Lara Griffith. Startowała ona na oldenburskim wałachu Kristjanie (Polarion x Napoleon Quatre) z wynikiem 71,00%.

Para Grifith-Kristjan w Intermediaire I Kür uplasowała się tuż za Eilbergiem, otrzymując od sędziów średnią ocen równą 74,10%. Trzecie miejsce w konkursie do muzyki przypadło Waldessarini pod Amy Stovold – para ta została oceniona na 74,00%, a więc niewiele mniej niż para z drugiego miejsca.

Eilberg uwielbia pracę z Sa Coeur. To bardzo wdzięczny koń, odpowiadający na każdą prośbę jeźdźca. Chociaż skończył już dziewięć lat, ciągle jest w nim młodzieńcza ciekawość, która sprawia, że Sa Coeur ma niepowtarzalną osobowość.

INTERMEDIAIRE II

Tytuł najlepszego jeźdźca w tej klasie przyjęła Becky Moody na 9-letnim Carinsio (Painted Black x Beaujolais). W ubiegłym roku para ta wygrała w konkursie Inter I freestyle. W tym roku zwyciężyli z wynikiem 73,66%. Wicemistrzem w Inter II, z wynikiem 72,11%, został Gareth Hughes dosiadający Don Carissimo (Don Crusador x World Cup III). Z niewielką stratą do miejsca drugiego, na miejscu trzecim, znalazł się Matt Frost na Tribianim (Solos Landtinus x Michellino). Ich przejazd oceniono na 71,37%.

Moody była bardzo zadowolona z przejazdu. Z drugiej strony widzi, co jeszcze można poprawić – możliwości Carinsio są naprawdę duże. Start w Mistrzostwach był piątym startem pary w Inter II, a już na przyszły rok Becky planuje pierwsze starty w Grand Prix.

GRAND PRIX

Na poziomie Grand Prix równych sobie nie miał Carl Hester na 15-letnim Wanadoo (Wolkenstein II x Cavalier). W konkursie GP uzyskał 72,94%, natomiast w Grand Prix Freestyle – aż 79,78%. W obu konkursach deptała mu po piętach Charlotte Dujardin na Barolo (Breitling W x Hitchcock), która w GP i GP Freestyle zdobyła kolejno 71,88% oraz 77,20%. Podium w konkursie Grand Prix zamknęła Gill Davison z Alfranco (wynik pary to 70,16%), zaś w Grand Prix Freestyle trzecia była Hayley Watson-Greaves na koniu WG Rubins Nite (76,33%).

Pierwszego dnia startów Carl musiał rozruszać Wanadoo, który pod nieobecność Hestera (spowodowaną IO) na chwilę wyszedł z formy. Dosłownie na chwilę – następnego dnia dał pokaz najwyższej klasy ujeżdżenia. Jest to duży sukces pary, która zaczęła wspólne treningi zaledwie nieco ponad rok temu.

Previous post

Propozycje Halowego Pucharu Śląska Opolskiego LKJ Lewada 8-9 października

Next post

Propozycje ZO i ZR Bogusławice 08-09.10.2016