Home»Aktualności»Młodzi zdolni w Rio: jak wyglądała ich droga do sukcesu

Młodzi zdolni w Rio: jak wyglądała ich droga do sukcesu

Który z jeźdźców w głębi duszy nie marzy o Igrzyskach? Już od najmłodszych lat ciężko trenuje, najpierw na kucu, później na dużym koniu, by jeszcze w młodym wieku podbijać olimpijskie czworoboki. Są tacy, którym się to udało. W tym roku wystartowali w Rio.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W przerwie między konkursami w Rio de Janeiro warto zapoznać się z ich uczestnikami. Jak się okazało, duża część z nich jest jeszcze bardzo młoda – aż piętnastu zawodników ma w tej chwili 30 lub mniej lat! Jak właściwie wyglądała ich droga do Rio? Zastanawiacie się, którzy z nich mogą być Waszymi równolatkami?

29-letnia Juliette Ramel (SWE) jako dwulatka otrzymała pierwszego kuca szetlandzkiego. Jej równolatka, Kristina Bröring-Sprehe (GER), zaczęła naukę jazdy konnej w wieku trzech lat. Ze względu na zainteresowanie końmi w rodzinie 28-letni Diederik van Silfhout (NED) również rozpoczął przygodę z końmi we wczesnych latach dziecięcych. 25-letnia dzisiaj Megan Lane (CAN) wzięła udział w pierwszych zawodach po ukończeniu 5 lat – wystartowała na kucu, którego podarował jej znajomy weterynarz.

Rówieśniczka wspomnianej Kanadyjki, Luíza Tavares de Almeida (BRA), w wieku 12 rozpoczęła poważny trening ujeżdżeniowy, choć już wcześniej jeździła konno.  W tym samym wieku João Victor Marcari Oliva (BRA) dopiero rozpoczynał naukę jazdy! W tym roku skończył 20 lat. Dongseon Kim (KOR), obecnie 27-letni, mając 17 lat wsławił się podczas Asian Games jako najmłodszy zwycięzca tej serii zawodów pochodzący z Korei. Mając 17 lat Kasey Perry-Glass (USA) dopiero odkryła swoje zamiłowanie do ujeżdżenia, a jest o rok starsza od Dongseon Kima! Victoria Max-Theurer (AUT), dzisiaj 30-latka, zasłynęła niegdyś jako najmłodsza uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w dyscyplinie ujeżdżenia – miała wówczas 18 lat (Igrzyska Olimpijskie w Atenach). W tym roku w podobnej sytuacji jest Giovana Prado Pass (BRA), która z końcem marca stała się pełnoletnia.

Jorinde Verwimp (BEL) zadebiutowała na arenie międzynarodowej dopiero w wieku 20 lat, a było to zaledwie rok temu! W wieku 21 lat brat Luízy Tavarez, Pedro Tavarez de Almeida (dzisiaj 23-latek), został powołany do reprezentacji Brazylii podczas World Equestrian Games w Normandii. Tym, którzy zeszli na skokowe manowce i odpuścili sobie treningi ujeżdżeniowe, dodajemy otuchy. Zawsze można z sukcesem wrócić do dyscypliny. 22-letni Sönke Rothenberger (GER) zaczynał jeździecką karierę jako dziecko, startując na kucach w konkursach ujeżdżenia. W 2010 roku upodobał sobie jednak parkury i przez trzy lata trenował skoki. W 2013 roku powrócił do ujeżdżenia, by teraz startować w najbardziej prestiżowych zawodach ujeżdżeniowych na świecie. W tegorocznych Igrzyskach wystartowały 25-letnia Marina Aframeeva (RUS), której siostra i trenerka Inessa Merkulova także startuje w Rio, jak również 24-letnia Cathrine Dufour (DEN), którą zobaczymy w poniedziałkowym konkursie Grand Prix Freestyle.

Tym, którzy wierzą w swoje możliwości, a jeszcze nie osiągnęli poziomu Grand Prix, przypominamy: w IO w Londynie (2012 rok) brał udział 71-letni wówczas Hiroshi Hoketsu (JPN). Nic więc straconego!

Previous post

Listy startowe niedziela MDŚL-A, ZO-A Stragona

Next post

MDŚL-A, ZO-A Stragona - wyniki niedziela