Home»Aktualności»Poznajmy ich bliżej: zawodnicy Cavaliady

Poznajmy ich bliżej: zawodnicy Cavaliady

Zanim udamy się na Cavaliadę i zasiądziemy na trybunach, warto przypomnieć sobie kilka informacji na temat zawodniczek mających pokazać się na arenie.

3
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Do Cavaliady w Poznaniu zostało zaledwie kilka dni. Ci, którzy często bywają na trybunach Cavaliady, dobrze znają amazonkę ze zdjęcia powyżej – Gabrielę Jaworską-Mazur, która za sprawą wielu zwycięstw została okrzyknięta przez fanów Królową Cavaliady. Tym razem w szrankach nie zobaczymy wspomnianej amazonki, na czworoboku pojawi się natomiast aż dwanaście zawodniczek! Postanowiliśmy zebrać o nich pewne informacje i przedstawić je naszym Czytelnikom.

Agnieszka Domagała wystartuje na koniu Don Kennedy w barwach Pomorskiej Ligi Jeździeckiej. Para ta brała udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kategorii koni w wieku 7-9 lat. W finale Don Kennedy uplasował się na trzecim miejscu podium. W Halowym Pucharze Polski Agnieszka i Don Kennedy znaleźli się na miejscu drugim (runda CC).

Agnieszka Domagała i Don Kennedy. Fot. Łukasz Kowalski.
Agnieszka Domagała i Don Kennedy. Fot. Łukasz Kowalski.

Agnieszka Dutka i Chester reprezentujący KJ Hubert startowali ostatnio w HZO w Michałowicach, gdzie w wynikach końcowych rundy CC uplasowali się na miejscu trzecim. Zwyciężyli w rozgrywanym w czasie Mistrzostw Polski i CDI Bajardo konkursie Prix St Georges.

Izabela Dyrek i Samiro 35 startują z ramienia Karkonoskiego Klubu Jeździeckiego. Sama amazonka brała już udział w Cavaliadzie – letniej edycji w Kołobrzegu, ale w parze z koniem Kolibri’s As. Samiro zaś zdobywa doświadczenie w rozgrywkach na poziomie Małej Rundy, startując regularnie w zawodach ogólnopolskich, m.in. czerwcowych ZO w Michałowicach.

Anna-Maria Gawłowska pojawi się w Poznaniu w parze z licencjonowanym ogierem Cardamon. Para z SKJ Sopot startowała w październiku w KJK Szary w Michałowicach w zawodach ogólnopolskich, uzyskując nawet ponad 66%.

Anna-Maria Gawłowska i Cardamon. Fot. Julia Świętochowska.
Anna-Maria Gawłowska i Cardamon. Fot. Julia Świętochowska.

Reprezentująca Cwał Poznań Aleksandra Gryczyńska startuje na klaczy Bzdura i to właśnie z nią pojawi się w Poznaniu. Para ta pojawiła się w rundzie CC na zbrosławickim czworoboku podczas zawodów ogólnopolskich w marcu, a wcześniej w Zakrzowie oraz w Bobrowym Stawie.

Anna Grygier-Wójtowicz i Rammstein z WZJ Lublin SJ Zawieprzyce startowali w niedawno organizowanych HZO w KJK Szary w Michałowicach, uzyskując wyniki powyżej 60%. Wzięli udział również w finale tegorocznego Halowego Pucharu Polski.

Emilia Jach, zawodniczka reprezentująca Ligię Kozielską, na Cavaliadę zabierze ze sobą znanego nam dobrze Aqsela. Emilia i Aqsel są bardzo doświadczoną i bardzo aktywną parą. W ostatnim czasie z sukcesem Emilia startowała m.in. w CDI-W Brno, CDN Bajardo, ZO Michałowice czy CDI Zakrzów.

Emilia Jach i Aqsel. Fot. Łukasz Kowalski.
Emilia Jach i Aqsel. Fot. Łukasz Kowalski.

Parę reprezentującą SKJ KietlówAnnę Kierznowską i klacz Donnadoorn – widzieliśmy dwukrotnie w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kategorii koni w wieku 7-9 lat (w roku 2015 oraz bieżącym). Wcześniej Donnadoorn zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodych Koni (6-latki, hodowla zagraniczna). W 2015 roku para wzięła udział w poznańskiej edycji Cavaliady, plasując się w konkursie finałowym na trzecim miejscu.

Do Poznania przyjadą również dwie zawodniczki z OSK Michalscy Trzebnica. Pierwszą z nich jest Aleksandra Owsiany, startująca na karym koniu Briar. Aleksandra i Briar wystartowali w tegorocznym Halowym Pucharze Polski oraz konkursach Pris St Georges i Inter organizowanych przy okazji Mistrzostw Polski i CDI Bajardo.

Drugą parę tworzą Maria Szmidt i Exmoor. Swoją współpracę zaczęli stosunkowo niedawno (wcześniej na Exmoorze startowała Aleksandra Matkiewicz), ale już odnoszą sukcesy. W finale Halowego Pucharu Polski (runda C) para uplasowała się na trzecim miejscu. W konkursie Intermediate I w ramach MP/CDI Bajardo Maria i Exmoor znaleźli się na miejscu drugim. Startowali również w rozgrywanych niedawno HZO w Michałowicach.

Maria Szmidt i Exmoor. Fot. Natalia Łabuzek.
Maria Szmidt i Exmoor. Fot. Natalia Łabuzek.

Marta Wiśniewska i Salvatore pojawią się na Cavaliadzie z bagażem doświadczenia uzyskanym m.in. podczas ZO w Tągowiu, Halowego Pucharu Polski Północnej. Marta Wiśniewska jest zawodniczką bez przynależności klubowej.

Anna Skrzeszewska-Walter oraz Valentijn reprezentować będą KJ AS Dream. Jako para startowali m.in. w Halowym Pucharze Polski Północnej (2 miejsce w programie CC-4), ZO w Kwiekach czy ZO w Tągowiu, a także w konkursach Prix St Georges i Intermediate w ramach MP/CDI Bajardo.

Anna Skrzeszewska Walter i Valentijin. Fot. Łukasz Kowalski.
Anna Skrzeszewska Walter i Valentijin. Fot. Łukasz Kowalski.

Wygląda na to, że na czworoboku w Poznaniu pojawi się interesująca mieszanka. A Wy, macie już swoich faworytów?

Przypominamy, że na oficjalnej stronie Cavaliady dostępny jest program zawodów.

Previous post

Wyniki sobota HZO, HZR Zbrosławice

Next post

Wyniki niedziela HZO, HZR Zbrosławice