Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Wyniki zawodów»Sobotnie zmagania młodych koni w Ermelo

Sobotnie zmagania młodych koni w Ermelo

Kolejny dzień zmagań w Ermelo przyniósł widzom wspaniałe widowisko, a jeźdźcom i koniom wysokie noty. Startująca dzisiaj w Małym Finale koni 6-letnich Ilona Janas na Lordzie Django uzyskała 73,60%.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Mistrzostwa Świata Młodych Koni trwają. Dobiegł już końca Mały Finał koni 6-letnich, w którym udział wziął koń Lord Django pod polską amazonką Iloną Janas. Dzisiejszy ich przejazd został oceniony wyżej niż wczorajszy:

Kłus: 7,3

Stęp: 7

Galop: 7,6

Posłuszeństwo: 7,4

Przydatność do ujeżdżenia: 7,5

Dało to naszym reprezentantom 73,60%, co niewątpliwie można uznać za sukces. Najlepszym koniem w tej kategorii wiekowej był Bohemian (Bordeaux x Samarant), który pod Katrine Kraglund (DEN) otrzymał wynik 82,40% – ocenę nieporównywalnie wyższą w stosunku do wczorajszej (zaledwie 3 za posłuszeństwo). Tuż za nim uplasował się wałach Rock Forever II (Rockwell x Landstreichen) z wynikiem 82,20%, uzyskanym w parze z Ann-Kathrin Wilting (GER). Trzecią lokatę z oceną końcową 80,80% zajęła klacz Fiera Girl (Faustinus x Rubinrot), której dosiadała Yvonne Österholm (SWE).

Tytuł najlepszego na świecie konia 5-letniego w tym roku został przypisany klaczy Victoria’s Secret (Vitalis x Fidermark), którą sędzia główny Francis Verbeek określił mianem „prawdziwej gwiazdy”. Koń ten, pod wodzą Beatrice Buchwald (GER), uzyskał w Finale 5-latków 95,00% (w tym maksymalną ocenę za przydatność do ujeżdżenia). Drugie miejsce przyznano wałachowi Quel Filou OLD (Quarterback x Stedinger), na którym startowała Sascha Schulz (LUX). Amazonka przyznaje, że koń bardzo chętnie współpracuje i lubi atmosferę zawodów. Ta informacja oraz wynik równy 93,20% dają jasny sygnał: jeszcze sporo o tym koniu usłyszymy. Trzecie miejsce zajęła klacz Guadeloupe-Beau (Bordeaux x Vivaldi), z którą bardzo zgrany zespół stworzyła debiutująca w Mistrzostwach Świata Kim van der Velden (NED), czego dowodem jest wysoki wynik: 91,00%.

W Małym Finale koni 7-letnich najlepszy był Eclectisch (Zenon x Olivi), który wraz z Idą-Linn Lundholm (SWE) otrzymał 76,178%. Drugą pozycję z oceną 74,861% zajęli Eastpoint (Westpoint x Negro) oraz jego amazonka Lynne Maas (NED). Z trzeciego miejsca ponownie mogła cieszyć się Yvonne Österholm (SWE), która do tej kategorii wiekowej przygotowała konia Quarton (Quarterback x Don Schufro) – para ukończyła przejazd z notą 74,702%. Sędziowie są przekonani, że te właśnie konie w pełni zasłużyły na awans do finału, w którym czeka je zacięta walka.

Ujeżdżeniowym ogierem roku po konkursie freestyle został oficjalnie Vitalis (Vivaldi x D-Day), który w parze z Isabel Freese (NOR) otrzymał 74,542%. Zwycięstwo tej pary jest podwójnie imponujące, bowiem amazonka pracuje z tym koniem od niedawna. O pierwsze miejsce w dzisiejszym konkursie z wynikiem 74,458% otarł się Bailamos Biolley (Sir Donnerhall x Florestan), dosiadany przez Katrien Verreet (BEL). Ostatnie miejsce podium przypadło ogierowi Cirano (United x Jazz), który z amazonką Lobke de Jong uzyskał 71,500%. Sędziowie przyznają – przejazdy takich koni to uczta dla oczu.

Jutro na czworoboki w Ermelo wyjadą po raz ostatni konie 6- i 7-letnie, by walczyć w Finale o tytuł najlepszego młodego konia na świecie.

Wyniki: Longines Timing

Livestream: Clip My Horse


Ilona Janas na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo 2016 przez dressagepl

Previous post

Golden Horse Dressage Cup: wyniki sobota

Next post

Golden Horse Dressage Cup: wyniki niedziela, wyniki rund