Home»Aktualności»W tym tygodniu: najważniejsze imprezy międzynarodowe

W tym tygodniu: najważniejsze imprezy międzynarodowe

Wraz z końcem tygodnia końca dobiegają rozmaite imprezy międzynarodowe, a wśród nich – międzynarodowe zawody ujeżdżeniowe. Kto triumfował w CHI Geneve? Kto był najlepszy w CDI-W Salzburg? Kto prowadził rundę honorową w CDI-W Werribee? O wszystkich zwycięzcach przeczytacie w poniższym wpisie.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W kończącym się tygodniu rozegrało się całe mnóstwo międzynarodowych imprez – wśród nich także eliminacje do Finału Pucharu Świata.

CHI GENEVE

Isabell Werth nie zwalnia tempa. W Genewie wystartowała na koniu Emilio i – nie zaskakując tym już nikogo – oczywiście odniosła podwójne zwycięstwo. W konkursie Grand Prix, z ocenami od sędziów wahającymi się między 74 a 80%, uzyskała wynik końcowy równy 77,580%. Plasująca się na drugim miejscu Beatriz Ferrer-Salat, tworząca na genewskim czworoboku parę z koniem Sir Radjah, została oceniona na 73,220%. Trzecie miejsce zajęła reprezentująca Szwajcarię Marcela Krinke Susmelj na koniu Smeyers Molberg – para ta została oceniona na 72,760%. Pełne wyniki konkursu można sprawdzić pod tym adresem.

Podium po konkursie Grand Prix Freestyle zajęli ci sami zawodnicy, ale w nieco innej kolejności. Miejsce pierwsze utrzymała Isabell Werth, kończąca finałowe zmagania CHI Geneve z wynikiem 84,025%. Na wyższe miejsce wspięła się Marcela Krinke Susmelj – zawdzięcza to średniej ocen równej 76,750%. Trzecie miejsce, z wynikiem 75,725%, a więc niewielką startą do miejsca drugiego, zajęła hiszpańska zawodniczka Beatriz Ferrer-Salat. Szczegóły tych oraz pozostałych wyników można zobaczyć tutaj.

W konkursie Grand Prix Special najlepiej zaprezentował się trener Joanny Tragarz: Marc Boblet startujący na koniu Noble Dream Concept Sol Biolight. Francuską parę sędziowie ocenili na 69,392%. Drugie miejsce, z wynikiem 68,7455%, zajęła Ulla Salzgeber w parze z koniem Sir Simon. Trzecia pozycja przypadła Alexandrze Zurbrügg, która wraz z koniem Get Time uzyskała 68,255%. Wyniki pozostałych zawodników znajdują się pod tym linkiem.

CDI-W WERRIBEE

Choć obszar Azji i Pacyfiku nie jest nam bliski, nie można zapomnieć, że równolegle do eliminacji do Finału Pucharu Świata w Europie, eliminacje rozgrywają się również w innych częściach świata. I tak na przedmieściach Melbourne w Australii odbyły się zawody międzynarodowe kwalifikujące do wyczekiwanego przez wszystkich finału w Omaha. Wzięła w nich udział wyłącznie ekipa australijska, a zwyciężczynią w obu konkursach eliminacyjnych okazała się Mary Hanna dosiadająca konia Boogie Woogie. Co więcej, wynikami uzyskanymi zarówno w konkursie Grand Prix, jak i Grand Prix Freestyle, pobiła swoje życiowe rekordy. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki obu konkursów:

Grand Prix

 1. Mary Hanna & Boogie Woogie 71,250%
 2. Mary Hanna & Sancette 67,325%
 3. Susan Paix & Sheer Etiquette 63,650%
 4. Dirk Dijkstra & AEA Metallic 63,525%
 5. Holly Cutler & Diva Royale 63,250%
 6. Fern Wright & Kamber Pryderi 63,175%

Grand Prix Freestyle

 1. Mary Hanna & Boogie Woogie 72,125%
 2. Mary Hanna & Sancette 70,125%
 3. Holly Culter & Diva Royale 67,125%
 4. Dirk Dijkstra & AEA Metallic 66,094%
 5. Fern Wright & Kamber Pryderi 65,219%
 6. Susan Paix & Sheer Etiquette 63,844%
Źródło: fanpage Statene Park w serwisie Facebook.
Źródło: fanpage Statene Park w serwisie Facebook.

CDI-W SALZBURG

W ramach CDI4* w Salzburgu równych sobie nie miała startująca niedawno w Zakrzowie Bernadette Brune. Startując na koniu Spirit of the Age OLD uzyskała w konkursie Grand Prix (for Special) 70,880%, zaś w Grand Prix Special – 72,647%. Drugą pozycję w obu konkursach zajął Hendrik Lochthowe na Bostonie, otrzymując od sędziów oceny dające średnią (kolejno dla GP i GP Special) 70,740% i 70,843%. Na trzecim miejscu, w konkursie GP z wynikiem 68,740% i GP Special z 69,118%, znalazł się Christian Schumach wraz z koniem Picardo. Z pełnymi wynikami konkursu Grand Prix można zapoznać się klikając tu, zaś pod tym linkiem znajdują się wyniki Grand Prix Special.

W Salzburgu oprócz rozgrywek w ramach CDI4* odbyły się eliminacje do Finału Pucharu Świata. Zarówno w konkursie Grand Prix (for Kür), jak i Grand Prix Kür zwyciężyła Dorothee Schneider na koniu Showtime FRH. W pierwszym konkursie eliminacyjnym niemiecka zawodniczka zdobyła 80,560%, zaś w finałowym – 85,292%. Drugie miejsce w obu konkursach i wynikami 75,780% oraz 80,273% zajął Severo Jurado Lopez na Lorenzo. Na ostatnim miejscu podium w GP i GP Kür znalazła się Jessica von Bredow-Werndl startująca na Unee BB. Sędziowie przyznali niemieckiej zawodniczce oceny składające się na wyniki końcowe równe 75,320% w GP oraz 79,275% w GP Kür. Wyniki pozostałych zawodników można znaleźć tutaj – dla Grand Prix, a tu – dla Grand Prix Kür.

Previous post

Listy startowe HZR, HZT Partynice 10 grudnia

Next post

Odszedł Sir Radjah – koń Beatriz Ferrer-Salat