Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Komunikaty»Ujeżdżenie w Bobrowym Stawie

Ujeżdżenie w Bobrowym Stawie

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Wielkimi krokami zbliżają się najważniejsze zawody ujeżdżeniowe. Po raz pierwszy od wielu lat Mistrzostwa Polski Seniorów zmienią miejsce rozgrywania i z pięknych, zabytkowych Partynic przeniosą się do nowoczesnej, tętniącej życiem, podwarszawskiej stajni Bobrowy Staw. Być może jest to dobry prognostyk dla ujeżdżenia, zapowiadający czas jego dynamicznego rozwoju.

W zeszłym roku w ośrodku Bobrowy Staw odbyły się pierwsze zawody ujeżdżeniowe ?CDN Bobrowy Staw 2013?. Zawody te miały niespotykaną, jak do tej pory, oprawę, zaszokowały wszystkich profesjonalizmem, technicznym przygotowaniem obiektu, dbałością o szczegóły, a przede wszystkim wysoką pulą nagród. W tym roku duet Agnieszka Polityło-Aluwihare ? właściciel Bobrowego Stawu i Marcin Woldański ? pomysłodawca zawodów oraz ich dyrektor, przygotowuje kolejne niespodzianki i nie spoczywa na laurach. Tegoroczny ?Festiwal Ujeżdżenia? w Bobrowym Stawie rozpocznie się 29 sierpnia Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza oraz rozgrywanymi równolegle Zawodami Ogólnopolskimi w klasie CC i CS. Na uczestników tych zawodów czekać będzie pula nagród finansowych w wysokości 28 000 złotych oraz nagrody rzeczowe o wartości około 10 000 złotych. Wśród nich będą ogłowia firmy Equipe, pasze i suplementy firmy St. Hippolyt. Zawody po raz drugi rozgrywane są pod patronatem Prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz ? Waltz, która w tym roku nie wyklucza swojej obecności podczas niedzielnych finałów. A już teraz ufundowała niezwykle okazałe puchary.

Jedną z nowości stajni Bobrowy Staw jest promocyjna cena boksu, pomiędzy zawodami dla zawodników, którzy zdecydują się wystartować zarówno w Mistrzostwach Warszawy, jak i rozgrywanych tydzień później Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodych Jeźdźców, Zawodach Ogólnopolskich CDN lub Eliminacjach Pucharu Świata CDI-W. Najważniejsza impreza sezonu rozpocznie się 5 września. Podczas tych zawodów, jedną z nowości dla startujących jest zwolnienie z wpisowego Mistrzostw Polski Seniorów dla zawodników, którzy zamierzają brać udział w zawodach międzynarodowych. Podczas tych rozgrywek na startujących czekać będzie pula nagród w wysokości 80 000 złotych. W samych Mistrzostwach Polski Seniorów wynosić będzie ponad 13500 złotych. W porównaniu z zawodami na Partynicach, gdzie pula nagród w MPS wynosiła 3500 złotych, jest to olbrzymi skok do przodu. Atutem zawodów jest możliwość startu na zawodach ogólnopolskich i walki o wysokie pule nagród przy poddaniu się ocenie wyłącznie międzynarodowej komisji sędziowskiej. Na zawodników czekać będą upominki od wielu firm branży jeździeckiej takich jak Equipe, St Hippolyt, sklep jeździecki Koński Świat, Animalia.pl czy sklep jeździecki Stajnia. Dodatkowo na te zawody zostanie zmienione otoczenie czworoboku, ale szczegóły organizator trzyma w tajemnicy.

Organizatorzy zadbali też o promocję ujeżdżenia w mediach. Patronem medialnym są TVP Sport, Orange Sport, radio TOK FM, a relacja z tych zawodów oprócz TVP pojawi się również w internecie.

W tym roku nikogo nie powinno zabraknąć w Bobrowym Stawie, a na zgłoszenia pozostało jeszcze około dwóch tygodni. Zatem nie traćcie czasu!

Propozycje:

29 – 31.08 ZO-A, MWiM

05 – 07.09 CDI, MPS, MPMJ

Previous post

ZO-A Strzegom - listy zgłoszeń

Next post

ZO-A, MDŚ Strzegom - wyniki