Home»Aktualności»Victoria’s Secret nowym koniem Anny Kasprzak

Victoria’s Secret nowym koniem Anny Kasprzak

W ręce Anny Kasprzak trafił nowy niezwykle uzdolniony młody koń. Mowa o 5-letniej klaczy Victoria’s Secret, która nie miała sobie równych w tegorocznych Mistrzostwach Świata Młodych Koni.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Na początku miesiąca Victoria’s Secret po wspaniałym starcie w Mistrzostwach Świata Młodych Koni została sprzedana do Danii. Nabyli ją wspólnie Andreas Helgstrand i Bolette Lyngby Wandt. Media donoszą, że Helgstrand sprzedał konia swojej podopiecznej, Annie Kasprzak. Decyzja Anny o kupnie konia zapadła w momencie, kiedy pierwszy raz usiadła na jego grzbiecie podczas treningu z Andreasem. Nic dziwnego – to naprawdę niesamowita klacz.

Victoria’s Secret, dosiadana w tym roku przez niemiecką zawodniczkę Beatrice Buchwald, stanęła w szranki z najlepszymi pięcioletnimi końmi na świecie i zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Klacz tą wyhodował Walter Schulte-Böcker. Victoria’s Secret jest po ogierze Vitalis, od klaczy po Fidermark. Vitalis również odnosił sukcesy jako młody koń – jednym z nich był bardzo udany start w finale Mistrzostw Świata Młodych Koni (kategoria koni 6-letnich). Jest zresztą uznanym reproduktorem, a w tym roku w Ermelo przyznano mu tytuł Ogiera Roku. Obecnie stacjonuje w stajni Paula Schockemöhle. Fidermark zaś był jednym z ważniejszych ogierów rozpłodowych dla westfalskiej księgi stadnej, a jego potomstwo odnosiło wielkie sukcesy w sporcie oraz znacznie przyczyniało się do rozwoju hodowli współczesnego konia ujeżdżeniowego.

Nowy koń Anny Kasprzak w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo otrzymał następujące noty: 9.5 za kłus, 9.3 za stęp, 8.9 za galop, 9.8 za posłuszeństwo oraz 10 za przydatność do ujeżdżenia! W 2015 roku w parze z Beatrice Buchwald klacz ta wygrała również Bundeschampionate dla 4-letnich klaczy i wałachów.

Previous post

Propozycje ZO i ZR Bogusławice 08-09.10.2016

Next post

Propozycje MO, ZR, ZT Drzonków 29-30 października