Home»Aktualności»Wyłoniono najlepsze na świecie młode konie

Wyłoniono najlepsze na świecie młode konie

Zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Ermelo. Jeszcze dzisiaj młode konie startowały w dwóch kategoriach wiekowych: finale 6- i 7-latków.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Ermelo. Jeszcze dzisiaj młode konie startowały w dwóch kategoriach wiekowych: finale 6- i 7-latków.

Najlepszym sześcioletnim koniem w finale okazała się klacz Fiontini (Fassbinder x Romanov) – w parze z Severo Jurado Lopezem (ESP) koń ten uzyskał notę 95,80%. Jej przejazd został przyjęty głośnym i niekończącym się aplauzem. Rok temu ta gniada klacz również pokazała się najlepiej spośród swoich równolatków. Na drugie miejsce w finale i wynik 89,00%, pod siodłem Kirsten Brouwer (NED) zapracował ogier Five Star (Amazing Star x Jazz), który – według słów jego amazonki – daje z siebie wszystko. Na trzecim miejscu uplasował się niezwykle skupiony na jeźdźcu Sir Olli (Sir Donnerhall I x Florestan), prowadzony do podium i wyniku 87,60% przez Ann-Christin Wienkamp (GER).

Zwycięzcą finału 7-latków został Sezuan (Blue Hors Zack x Don Schufro), dosiadany przez Dorothee Schneider (GER), z którą uzyskał 89,005%. Sędziowie byli absolutnie zachwyceni tym ogierem i nie zawahali się ocenić jego przydatność do ujeżdżenia najwyższą oceną. Drugie miejsce pod Jeanną Hogberg (SWE), z notą 80,253%, zajął Fiorucci HT (Florencio I x Rubinrot). Koń ten tak dobrym wynikiem zaskoczył nawet swojego jeźdźca. Na trzecim miejscu znalazła się para Stefanie Wolf (GER) i Saphira Royal (San Amour x Monteverdi), która została oceniona na 78,641% za bardzo harmonijny przejazd.

Jeszcze raz przypominamy tegorocznych zwycięzców:

Konie 5-letnie – Victoria’s Secret (Vitalis x Fidermark); jeździec – Beatrice Buchwald (GER)

Konie 6-letnie – Fiontini (Fassbinder x Romanov); jeździec – Severo Jurado Lopez (ESP)

Konie 7-letnie – Sezuan (Blue Hors Zack x Don Schufro); jeździec – Dorothee Schneider (GER)

Ujeżdżeniowy ogier roku – Vitalis (Vivaldi x D-Day); jeździec – Isabel Freese (NOR)

Wyniki

Sędziowie turnieju są nie tylko pod wrażeniem koni, ale i jeźdźców. Niektóre przejazdy rzeczywiście zapierały dech w piersiach. Przyszłoroczna edycja Mistrzostw Świata Młodych Koni planowana jest na 3-6 sierpnia. Odliczamy czas!

Previous post

Golden Horse Dressage Cup: wyniki niedziela, wyniki rund

Next post

Oczyszczone z zarzutów Rosjanki pojadą do Rio de Janeiro