Home»Artykuły»Z przymrużeniem oka: 25 zasad ujeżdżenia

Z przymrużeniem oka: 25 zasad ujeżdżenia

Z przymrużeniem oka: przedstawiamy 25 złotych zasad ujeżdżenia, które obowiązują na każdym poziomie zaawansowania.

15
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

 Z przymrużeniem oka: przedstawiamy 25 złotych zasad ujeżdżenia, które obowiązują na każdym poziomie zaawansowania.

1.       Zostać mistrzem ujeżdżenia jest bardzo łatwo: wystarczy cofnąć się w czasie, zacząć jeździć kilka lat wcześniej i wyhodować dodatkowych kilka centymetrów nóg.

2.       Program rozpoczęty od prostego wjazdu na linię środkową i dobrego zatrzymania zwiastuje początek toru przeszkód pokonanych z prędkością światła.

3.       W konkursie ujeżdżenia rywalizacja toczy się pomiędzy Twoimi nabytymi ciężką pracą umiejętnościami, a chwilowym szczęściem Twojego przeciwnika.

4.        Ujeżdżenie to praca w zrozumieniu i harmonii z koniem, którego wizja na harmonię ogranicza się do jedzenia trawy na pastwisku z kolegami

5.       Jeśli chcesz by po wielu dniach palącego słońca nadeszła wielka ulewa załóż najnowsze ciuchy, zawiń konia na biało i zamiast na hali, zrób trening na zewnętrznym placu.

IMG_4460

6.       Nieutalentowane, trudne i agresywne konie cieszą się najlepszym zdrowiem i najdłuższym życiem.

7.       Konie utalentowane i obdarzone dobrym charakterem są nadzwyczaj podatne na kontuzje, nie wspominając już o chorobach zwyrodnieniowych.

8.       Kiedy już osiągniesz szczytową formę, zostaniesz zdyskwalifikowany za wjechanie na czworobok bez rękawiczek.

9.       Twoim najlepszym elementem są ciągi w kłusie? Możesz być pewien że w momencie ich wykonywania wiatr przywieje na czworobok oderwany ze ściany banner reklamowy.

10.   Jeśli wybrałeś dane zawody ze względu na prawdopodobieństwo słabego obsadzenia w Twoim konkursie, z całą pewnością najlepszy jeździec w kraju przyjedzie testować swoje świetne młode konie.

11.   Chody koni nie poprawiają się od noszenia przez jeźdźca drogich niemieckich bryczesów.

12.   Jeżeli wybierzesz klimat disco do konkursu z muzyką, jeden z Twoich sędziów będzie miał więcej niż 90 lat i będzie miłośnikiem opery.

13.   Im mniejsze umiejętności prezentuje jeździec, tym większa jest szansa, że skrytykuje Twój przejazd.

14.   Jeżeli rozważasz korzystanie z usług trenera-jasnowidza, bo w Twoim treningu od długiego czasu absolutnie NIC się nie zmieniło, może jednak zafunduj sobie te niemieckie bryczesy.

15.   Bez znaczenia jak bardzo źle pójdzie Ci w konkursie – następnym razem pójdzie jeszcze gorzej.

16.   Sędziowie cierpią na okresową ślepotę i nagłe napady uprzejmości, ale tylko wtedy, kiedy Ciebie nie ma na czworoboku.

horse-934534_1920

17.   Najlepszy piaff u swojego konia zobaczysz, kiedy poprosisz go o zatrzymanie i nieruchomość.

18.   Nikt nie oszukuje w konkursach ujeżdżenia, ale tylko dlatego, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, jak właściwie to zrobić.

19.   Końcowe zatrzymanie wydaje się być bardzo łatwym do wykonania po tym, jak otrzymałeś ocenę „4” za każdy inny ruch.

20.   Wynikiem bardzo drogiego treningu z super top trenerem będzie utrata wiary w tę jedną maleńką umiejętność, którą myślałeś, że miałeś. the-horse-1047771_1920

21.   Oferta konia zawierająca zdanie „Potrzebuje doświadczonego jeźdźca” znaczy tak naprawdę „Musi na niego wsiąść Edward Gal, bo tylko on ma szansę na to, żeby w ogóle zostać w siodle”.

22.   Jeżeli wydaje Ci się, że dostaniesz wyższą notę niż ktoś inny, prawdopodobnie jej nie dostaniesz.

23.   Jeśli wydasz 50000 euro na importowanego konia, w konkursie prawdopodobnie pobije Cię hucuł pod juniorem młodszym.

24.   Szkolenia prowadzone przez kogoś z egzotycznym akcentem nie zawsze są bardziej wartościowe od tego, co mówi Ci Twój luzak.

25.   Kiedy zdecydujesz się na kupno źrebaka z tzw. „dobrym papierem”, okaże się on być znakomitym skoczkiem z chodami, o których nie warto nawet nic mówić.

Previous post

Helen Langehanenberg - czy powróci w wielkim stylu?

Next post

Propozycje ZR, Eliminacje OOM, Wielka Lipa 4-5 czerwca 2016