Home»Lifestyle»Wywiady»Anna Paprocka – Campanella

Anna Paprocka – Campanella

2
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Nie tak dawno pojawił się oficjalny komunikat informujący, że została Pani wybrana przedstawicielem zawodników ujeżdżenia w Komitecie Ujeżdżenia  FEI. Proszę przybliżyć czym zajmuje się Komitet i na czym będzie polegała Pani rola?

Komitet Ujeżdżeniowy FEI zajmuje się wszystkim, co dotyczy tej dyscypliny na poziomie międzynarodowym. Ma rownież wpływ na to, co dzieje się na szczeblu Federacji Krajowych, gydż wiele rozwiązań jest wprowadzanych na podstawie działalności (przepisów) FEI. Naturalnie Komitet ten wpływa na dynamiczny rozwój ujeżdżenia, ponieważ każda zmiana lub reforma musi zostać przez niego zatwierdzona. Dotyczy to na przykład modyfikacji programów, metody liczenia punktów do list rankingowych, sposobu sędziowania (na przykład dwóch dodatkowych sędziów    na najważniejszych imprezach światowych), czy kwestii trybu kwalifikacji olimpijskich. Komisja składa się z 5 członków, każdy o równym prawie do glosu. Ja, jako jedyna jestem jeźdźcem w jej składzie. Moja rola jest więc ważna i delikatna. Jeźdźcowi przypada funkcja opiniodawcza i opiniotwórcza. Pamiętajmy, iż każda grupa i kraj, będący członkiem FEI, działa we własnym interesie, więc bardzo ważne jest zachowanie równowagi.

 

W jaki sposób dokonano wyboru?

Reprezentanta zawodników ujeżdżenia wybierano spośrod pełnoletnich jeźdźców Grand Prix, znajdujących się w rankingu FEI do 31.03.2014 r. Do głosowania utworzona została specjalna platforma internetowa, gdzie jeźdźcy z całego świata mogli oddać swój głos. Można powiedzieć,   że po raz pierwszy jest to wybór demokratyczny (powszechny), a nie poprzez nominację.

Do tej pory znaliśmy Panią jako zawodniczkę Grand Prix. Jeśli dobrze pamiętam ostatnio startowała Pani na koniach Equinox II i Nirvana. Czy w tym roku będziemy mieć okazję  zobaczyć Panią na czworoboku?

W zeszłym roku jeździłam również na koniu Daiquiri, który między innymi startował w Katarze i Amsterdamie. Pierwszą połowę tego roku poświęciłam na kampanię do wyborow FEI i na przygotowanie mojej córki do Mistrzostw Europy Kucy na Flamenco Star oraz Juniorów na Varisto. Alicja ma dopiero 14 lat i mimo udziału w induwidualnym finale ME kucy w Arezzo, dla dobra 17 letniego kucyka, który w tym roku wygrał trzy konkursy w Barcellonie i kür w Radzionkowie, zdecydowaliśmy, że podróż do Irlandii byłaby dla niego zbyt męcząca. Muszę więc przyznać, że przygotowanie do międzynarodowych zawodów tak małego dziecka było dość pracochłonne. Od września znów zacznę startowa

Można zatem powiedzieć, że ujeżdżeniowa pasja jest rodzinna?

Owszem, ujeżdżenie jest pasją rodzinną, ale nie tylko ono. Mamy także konie skokowe. Bardzo emocjonujące jest oglądanie Alicji na wysokich parkurach, ale tutaj kończy się moja rola jako trenera.

Życzymy zatem kolejnych sukcesów.

 

foto: z archiwum zawodniczki
Previous post

Czworoboki okiem sędziego w Częstochowie

Next post

26 - 27.07 ZR-A Kwieki - odwołane