Home»Aktualności»Bilety do Rio rozdane

Bilety do Rio rozdane

We wtorek (21 czerwca) zostały ogłoszone przez FEI listy krajów, których reprezentanci wezmą udział w ważnym dla każdego sportowca wydarzeniu, jakim są Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

We wtorek (21 czerwca) zostały ogłoszone przez FEI listy krajów, których reprezentanci wezmą udział w ważnym dla każdego sportowca wydarzeniu, jakim są Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Międzynarodowa Federacja Jeździecka opublikowała dwie listy, które obejmują zarówno zawodników dyscypliny ujeżdżenia, jak i paraujeżdżenia.

Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro pozostały niecałe dwa miesiące. W sumie wystartuje 200 par, z czego 60 przystąpi do konkurencji ujeżdżenia. Konkursy sportów jeździeckich zainicjuje inspekcja koni z WKKW 5 sierpnia (czyli w dzień oficjalnego rozpoczęcia). W ten sposób zacznie się wyścig po medale, który będzie trwał (dla jeźdźców) w sumie 12 dni. Ostatnie treningi i starty przed Igrzyskami muszą odbywać reprezentanci z następujących krajów: Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanady, Danii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii, Włoch, Japonii, Korei, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, RPA, Palestyny, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy i USA. Bardzo żałujemy, że w tym roku Polska nie znalazła się na liście – Beata Stremler mimo wysokich wyników o włos minęła się z powołaniem do grona tegorocznych uczestników Olimpiady. Nominacje otrzymali m.in. Anna Kasprzak, Beatriz Ferrer-Salad, Carl Hester, Charlotte Dujardin, Jessica von Bredow-Werndl, Kristina Bröring-Sprehe, Dorothee Schneider, Edward Gal, Hans Peter Minderhoud oraz wielu znakomitych jeźdźców. Pełną listę można zobaczyć tu.

Dekoracja po konkursie indywidualnym podczas IO w Londynie. Źródło: an-eventful-life.com.au.
Dekoracja po konkursie indywidualnym podczas IO w Londynie. Źródło: an-eventful-life.com.au.

Tegoroczne wyniki konkursów ujeżdżenia mogą być zgoła inne od rezultatów przejazdów w Londynie w 2012 roku – na co wskazywałby sam ranking FEI. W tej chwili światową czołówkę zasilają kolejno: Kristina Broring-Sprehe, Beatriz Ferrer-Salad, Isabell Werth, Jessica von Bredow-Werndl oraz Hans Peter Minderhoud. Olimpijskie złoto w Londynie zawisło na szyi Charlotte Dujardin na Valegro (GB), która wówczas była numerem jeden światowego rankingu FEI (obecnie jest na miejscu 47). Drugie miejsce zdobyła Adelinde Cornelissen na Parzivalu (NED). Trzecie miejsce podium obsadziła Laura Bechtolsheimer z koniem Mistral Hojris (GB). Wysokie wyniki zawodników reprezentujących Wielką Brytanię dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Drugie zajęli Niemcy, choć żaden z reprezentantów tego kraju nie zajął podium w klasyfikacji indywidualnej. Trzecia lokata została obsadzona przez team holenderski.

Igrzyska Paraolimpijskie zaczną się jeszcze zanim opadną emocje po Igrzyskach Olimpijskich. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na 7 września. Na rozgrywkę między jeźdźcami będzie trzeba poczekać jednak do 11 września. Potrwa ona cztery dni. Miło jest nam przypomnieć, że wśród jeźdźców na oficjalnej liście FEI znajduje się polska zawodniczka – Karolina Karwowska, za którą mocno będziemy trzymać kciuki!

Karolina Karwowska podczas Media Driving Cup.
Karolina Karwowska podczas Media Driving Cup.
Previous post

Anky van Grunsven nową członkinią „Klubu 80%”

Next post

Filmy z przejazdów CDIO Rotterdam