Home»Aktualności»Cavaliada imprezą sportową roku 2017

Cavaliada imprezą sportową roku 2017

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W środę została po raz ósmy przeprowadzona Poznańska Gala Sportu. W Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek rozdane zostały wyróżnienia dla wielkopolskiego środowiska sportowego. 

Nagrody wręczone przez Prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymało 18 superseniorów poznańskiego sportu, 3 poznańskie kluby młodzieżowe, a także zasłużeni sportowcy oraz działacze. Wśród nagrodzonych pojawili się stypendyści sportowi Miasta Poznania – Mistrzowie Świata i Europy, poznańska nadzieja olimpijska – gimnastyczka MKS Dąbrówka Maja Kocjan i wybitna postać świata sportu z Poznania – Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wybrano również najlepszą imprezę sportową roku 2017. Spośród ponad 500 wydarzeń sportowych organizowanych w Poznaniu, z czego aż 40 w formule międzynarodowej o olbrzymim zasięgu medialnym, wyłoniono CAVALIADĘ Poznań. Ze względu na dużą i silną konkurencję wydarzeń takich jak PKO Poznań Maraton, Wings for Life czy Bike Challenge dla jeździectwa ta nagroda ma wielkie znaczenie. Pokazuje to, że hippika zaczyna się przeradzać z niszowego sportu w dyscyplinę, która może nawiązać walkę z popularnymi, szeroko dostępnymi konkurencjami.

„Bardzo nas cieszy otrzymane wyróżnienie. Historia targów związana jest ze sportem od wielu lat. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zawody jeździeckie organizowane są od 1993 roku. Pod marką CAVALIADA wydarzenie odbyło się w 2017 roku po raz siódmy. Nagroda dla najlepszej imprezy roku jest owocem pracy wielu osób, które włożyły ogrom pracy w sukces CAVALIADY” – powiedział Tomasz Kobierski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego wydarzenia oraz Wiceprezes MTP.

„Nagroda przyznana CAVALIADZIE to doskonała promocja jeździectwa” – dodaje Dyrektor CAVALIADY Tour Dominik Nowacki.

Previous post

Wyniki - HZRiT Aromer 9-10.12.2017

Next post

Propozycje - CDN Cavaliada Lublin 15-18.02.2018