Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Propozycje»CDI*** Radzionków 2014

CDI*** Radzionków 2014

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Tegoroczne zawody będą imprezą wyjątkową, z jednej strony kontynuować będą zapoczątkowaną 7 lat temu tradycję organizacji w pierwszy weekend maja zawodów w ujeżdżeniu na wysokim poziomie w połączeniu z festynem rodzinnym przyciągającym liczną publiczność, z drugiej strony mają wychodzić na przeciw potrzebom i wymaganiom zawodników.

Dzięki zebranym przez lata doświadczeniom i nieustannym pracom modernizacyjnym w tym roku KJ Lider odda zawodnikom do dyspozycji kompleksowy obiekt składający się z dwóch hal, które w każdej chwili ochronić mogą przed kaprysami pogody, 2 czworoboków o wymiarach 26x66m i rozprężalni o wymiarach 40x80m, wszystkie po „remoncie” podłoża, co zwiększy ich odporność na anomalia pogodowe. Utwardzony został także parking dla koniowozów i przyczepek, dzięki czemu wyjazd po ulewie nie będzie już stanowił problemu. Zakończona została także budowa stajni namiotowych, wyłożonych kostką, z bezpiecznymi stałymi boksami gwarantującymi bezpieczeństwo naszym czworonożnym gościom. Warto nadmienić, iż wyremontowana została także droga dojazdowa do obiektu przy Anieli Krzywoń 1, dzięki czemu dojazd na zawody będzie komfortowy do ostatnich metrów.

 

 

Zawody sędziowane będą przez 8 sędziów międzynarodowych, w tym dwóch o uprawnieniach międzynarodowych, co pozwoli zdobywać zawodnikom ważne kwalifikacje. Pula nagród w stosunku do zeszłego roku uległa ponownemu zwiększeniu i wyniesie w tym roku 25.000 EURO.

Nowością w tegorocznej edycji będzie możliwość udziału w konkursach GP U25 czyli Grand Prix dla zawodników do 25 lat, co będzie stanowić nowość w tej części Europy. Ta coraz bardziej popularna na zachodzie kategoria ma na celu ułatwienie młodym zawodnikom pierwszych kroków na najwyższym poziomie ujeżdżenia.

Wychodząc na przeciw potrzebom zawodników, którzy chcąc uczestniczyć w zawodach CDI muszą zostawiać w domu mniej zaawansowane konie, w tym roku podczas radzionkowskich zawodów zorganizowana zostanie OTWARTA RUNDA C w ramach Zawodów Ogólnopolskich, jak również ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA MŁODYCH KONI, dla 5 i 6 latków. Pierwszeństwo przy zgłoszeniach mieć będą zawodnicy biorący udział w CDI, ale nie pozbawia to możliwości udziału pozostałych zawodników, którzy chcą doświadczyć atmosfery międzynarodowych zawodów,a nie mają zazwyczaj takiej możliwości.

 

 

Organizatorzy planują także dołożyć dodatkowych starań w celu zintegrowania środowiska jeździeckiego. W każdy wieczór będą miały miejsce atrakcje dla zawodników w odnowionej restauracji Riding Club, do której z pobliskich hoteli (w promieniu 5km znajduje się 6 hoteli) przywiezie zapewniony przez organizatora bus. Planowana jest organizacja również „pozajeździeckiej” rywalizacji w rozmaitych konkurencjach.

Mamy nadzieję, że w majowy weekend (1-4.V) spotkamy się podczas Międzynarodowych Zawodów w Ujeżdzeniu CDI*** Radzionków 2014. Wszelkie pytania bądź sugestie, mogące sprawić, iż nasze zawody wpiszą się w Wasz kalendarz startowy prosimy kierować na adres:

Oficjalne propozycje już wkrótce na stronie cdi.radzionkow.pl

Previous post

Langehanenberg w Neumünster

Next post

Wojciech Markowski