Home»Aktualności»CDIO Rotterdam bez Edwarda Gala

CDIO Rotterdam bez Edwarda Gala

Edward Gal wycofał oba konie Undercover oraz Voice z udziału w zawodach CDIO Rotterdam. Swoje decyzje tłumaczy dbałością o dobro koni.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Na fanpage’u Glock Horse Performance Center pojawiła się informacja o decyzji Edwarda Gala, dotyczącej nadchodzących wielkimi krokami zawodów w Rotterdamie. Jeździec uznał, że nie powinien uczestniczyć w CDIO Rotterdam, a jego decyzja o wycofaniu obejmuje obydwa konie zgłoszone do startu w tej imprezie  – GLOCK’s Unvercover N.O.P. oraz GLOCK’s Voice.

Kwestię tę Gal omówił uprzednio z trenerem kadry, Johanem Rockxem. Oficjalne powody wycofania się z imprezy są następujące. Obaj panowie zgodzili się, że Undercover nie jest gotowy psychicznie na imprezę tego typu. W ubiegłym roku start w Rotterdamie kosztował go wiele stresu, na który Gal nie chce go narażać ponownie. Voice natomiast ciągle regeneruje się po kontuzji i jego jeździec nie chce ryzykować nawrotu poprzez zbyt wczesne wdrożenie w intensywne starty. Swoje decyzje tłumaczy więc tylko i wyłącznie dbałością o dobro koni.

Gal Edward Glock's Undercover Reem Acra FEI World Cup™ Dressage Final Las Vegas 2015 Fot. FEI
Edward Gal Glock’s Undercover Reem Acra FEI World Cup™ Las Vegas 2015 Fot. FEI

Zawody w Rotterdamie miały być dla Holendrów jednym z dwóch wydarzeń – sprawdzianów przed IO w RIO. Kolejnym będą Mistrzostwa Holandii. Na tę chwilę nie wiemy jednak czy Gal na nich wystartuje, tym samym jego start w Igrzyskach również stoi pod znakiem zapytania.

Previous post

ZO-A Michałowice 10-12 czerwca 2016

Next post

Team Dressage.pl na Media Driving Cup 2016