Home»Aktualności»CHIO Aachen dla Niemców

CHIO Aachen dla Niemców

Wielkie święto jeźdźców w Aachen dobiegło końca. Część ujeżdżeniowa tych zawodów zdecydowanie należała do Niemców, którzy w każdym konkursie pokazywali wspaniałe przygotowanie i tym samym wysuwali się na czołówkę w większości rozgrywek. Na szczególną uwagę Polaków zasługują starty Beaty Stremler na Rubicon D. Polska para zaprezentowała bardzo wysoki poziom i uzyskała znakomite wyniki.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W sobotę (16 lipca) w ramach CHIO Aachen rozegrał się konkurs Grand Prix Special CDIO (CDIO5*). Na podium znowu stanęły trzy Niemki: Kristina Bröring-Sprehe, startująca na koniu Desperados FRH (83,725%), Dorothee Schneider z koniem Showtime FRH (81,902%) oraz Isabell Werth, która wzięła udział w konkursie wraz z Weihegold (80,686%). Niemieckie amazonki tymi wynikami umocniły pozycję swojego kraju w klasyfikacji Pucharu Narodów – łączny wynik niemieckiego teamu po konkursach Grand Prix i Grand Prix Special to 492,598. Drugie miejsce zajął team amerykański z wynikiem 437,139, zaś trzecie zespół duński, którego wynik jest równy 430,418. Przypominamy, że wymienione amazonki (oraz ich kolega z kadry, Sönke Rothenberger) zasilają reprezentację Niemiec, która skieruje się niebawem do Rio.

Również w konkursie Grand Prix Kür CDI Niemcy nie dali rywalom szans na podium. Pierwsze miejsce zajęła Jenny Lang-Nobble na koniu Loverboy 26 (76,800%), drugie Charlott-Maria Schürmann oraz koń Burlington FRH (73,875%), trzecie Jan-Dirk Giesselmann, który wystartował na koniu Real Dancer FRH (73,675%).

Konkurs Intermédiaire I wygrał reprezentant Wielkiej Brytanii, Michael Eilberg z koniem Woodlander Farouche (76,632%). Tuż za nim uplasowali się reprezentanci Niemiec: Hubertus Schmidt i Escolar (73,421%) oraz Helen Langehanenberg i Suppenkasper (73,079%).

Konkurs U25 wyłonił najzdolniejszych młodych jeźdźców. Byli to, kolejno: Laurence Roos z koniem Fil Rouge (74,550%), Juan Matute Guimon i Quantico Ymas (73,600%) oraz Lina Dolk startująca na koniu Biggles 1015 (73,200%).

Dzisiaj (17 lipca) odbył się konkurs Freestyle Grand Prix, ostatecznie potwierdzający formę naszych zachodnich sąsiadów. Niepokonana Kristina Bröring-Sprehe stanęła na najwyższym miejscu podium (88,825%), a obok niej stanęły koleżanki z kadry. Drugie miejsce przypadło Isabell Werth (86,950%), a trzecie Dorothee Schneider (86,925%). Zawody w Aachen wyraźnie podgrzały atmosferę przed Igrzyskami. Czeka nas wspaniałe widowisko.

W ceremonii zamykającej zawody wzięła udział jedyna polska zawodniczka – Beata Stremler na koniu Rubicon D. Podczas zawodów polska para stanęła na wysokości zadania i uzyskała 72,429% w konkursie Grand Prix CDI oraz 70,020% w Grand Prix Special CDI.

Fot. Beata Wieczorkowska.
Fot. Beata Wieczorkowska.

Wyniki zawodów dostępne są tu.

Previous post

Wyniki końcowe MR-A ZR RADZIONKÓW

Next post

Ermelo: znamy podium Mistrzostw Holandii