Home»Aktualności»Ermelo: znamy podium Mistrzostw Holandii

Ermelo: znamy podium Mistrzostw Holandii

Na czworoboki w Ermelo wyjechały ujeżdżeniowe gwiazdy wielkiego formatu. Skończyła się rywalizacja Mistrzostw Holandii. Małą Rundę wygrał Edward Gal startujący na koniu Glock's Zonik, zaś rywalizacja w Dużej Rundzie przyniosła zwycięstwo parze Diederik van Silfhout & Arlando.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Rozstrzygnęły się już tegoroczne Mistrzostwa Holandii. Jak pisaliśmy o tym wcześniej, zabrakło w nich jednego z koni Edwarda Gala: Glock’s Undercover.

Jeźdźcy pretendujący do tytułu Mistrza Holandii w piątek (15 lipca) podeszli do konkursów Prix St. Georges (Mała Runda), a następnie Grand Prix (Duża Runda). Żyjąca legenda ujeżdżenia udowodniła swoją wielkość. Edward Gal, bo o nim mowa, wygrał oba te konkursy. W Małej Rundzie startował na koniu Glock’s Zonik, który intensywnie rozwija się pod okiem i siodłem doświadczonego jeźdźca. W Prix St. Georges Gal i Zonik uzyskali 79,43%. Drugie miejsce z wynikiem 74,737% zajął Hans Peter Minderhoud na koniu Dream Boy. Trzecie miejsce przypadło Emmelie Scholtens, która wraz z koniem Dorado została oceniona na 73,596%. W konkursie Grand Prix Gal startował na koniu Glock’s Voice i otrzymał 79,5%. Hans Peter Minderhoud znowu uplasował się tuż za Galem, tym razem z wynikiem 79,34% uzyskanym z koniem Glock’s Johnson. Na trzecim miejscu znalazł się Diederik van Silfhout, startujący na koniu Arlando, w parze z którym otrzymał 78,36%.

W sobotnim (16 lipca) Intermédiaire I Freestyle (Mała Runda) Gal i Zonik sięgnęli po złoto z wynikiem 81,708%. Minderhoud i Dream Boy ponownie byli drudzy – skończyli przejazd z notą 79,167%. Emmelie Scholtens i Dorado z wynikiem 78,292% uplasowali się na miejscu trzecim.

W niedzielnym (17 lipca) konkursie Freestyle (Duża Runda) nie pojawił się Edward Gal. Choć Voice jest w dobrej formie, jeździec woli oszczędzać jego siły przed Igrzyskami. Konkurs, z notą 84,825%, wygrał Diederik van Silfhout na koniu Arlando i został nowym mistrzem Holandii (z sumą punktów po obu konkursach 163,185)). Tytuł wicemistrza przyjął Hans Peter Minderhoud dosiadający konia Johnson, z którym w programie dowolnym uzyskał 80,85% (suma 160,190). Trzecie miejsce po dwóch konkursach zajęła Adelinde Cornelissen, która w konkursie z muzyką uzyskała z koniem Parzival 81,425% (suma 158,305).

Podczas Mistrzostw trener kadry narodowej Johan Rockx ogłosił oficjalnie skład teamu, który wyjedzie do Rio: Diederik van Silfhout i Arlando, Hans Peter Minderhoud i Glock’s Johnson, Edward Gal i Glock’s Voice oraz Adelinde Cornelissen i Parzival.

 

Previous post

CHIO Aachen dla Niemców

Next post

Propozycje ZT-A 31.07.2016r. Jarużyn k/Bydgoszczy