Home»Aktualności»Cornet Obolensky wzbudza międzynarodowe zainteresowanie

Cornet Obolensky wzbudza międzynarodowe zainteresowanie

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

100-procentowy sukces sprzedażowy podczas Westphalian Youngster Auction.

Westfalski Związek Hodowców Koni po raz trzeci zdecydował się na organizację aukcji we współpracy ze stadniną Zhashkiv. Na sprzedaż zostało wystawionych 15 klaczy, w których płynie krew wybitnego ogiera – Corneta Oboleńskiego. Wszystkie konie zostały sprzedane, a najwyższą cenę zaoferowano za Crema Catalana (Comme il faut NRW/Godolphin).

Cornet Obolensky odniósł wielkie sukcesy na poziomie międzynarodowym. Jego potomstwo jest znane na całym świecie i z powodzeniem startuje na międzynarodowych imprezach. Największą sławą cieszy się syn Comme il faut NRW, który zrobił karierę wraz ze swoim jeźdźcem Marcusem Ehningiem. Oba ogiery należą do stajni Zhashkiv.

Córka Comme il faut NRW/Godolphin pochodzi ze światowej sławy linii żeńskiej po Leonore. Dlatego też nie bez powodu zaoferowano za nią 40 000 euro. Kupili ją klienci ze Szwajcarii, u których w przyszłości rozpocznie pracę pod siodłem. Druga najdroższa klacz pozostanie w Niemczech. Kiss Me po Kannan/Clinton została sprzedana za 26 000 euro.

Podczas wieczoru aukcyjnego zostało sprzedanych 15 koni, co stanowi 100% stawki zaoferowanych na aukcji klaczy. Dzięki temu sukcesowi, całkowity zysk z aukcji wyniósł 221 000 euro. Klienci zainwestowali średnio 14 733 euro za młodą klacz, a za cztery z nich zapłacili ponad 20 000 euro. O międzynarodowym sukcesie aukcji i sławie tych ogierów świadczy to, ze siedem koni zostało sprzedanych za granicę Niemiec. „Bardzo ważne jest dla nas wspieranie przyjaciół z Ukrainy w tych trudnych czasach. Po tym, jak skutecznie pomogliśmy ogierom wyjechać z kraju tej wiosny, było dla nas jasne, że pomożemy im również w sprzedaży innych koni. Po informacji, że klacze są w drodze do Niemiec zrobiliśmy wszystko, aby przeprowadzić aukcję. Jesteśmy więcej niż szczęśliwi po tak dużym sukcesie sprzedażowym” – mówi kierownik aukcji Thomas Münch.

Już niedługo odbędą się aukcje koni westfalskich OnLive, w których możesz wziął udział osobiście lub online.

Previous post

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W UJEŻDŻENIU – SIERPIEŃ 2022

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: W jakim celu stosuje się kalosze dla koni?