Home»Aktualności»Debiut Karoliny Karwowskiej w Rio

Debiut Karoliny Karwowskiej w Rio

W słonecznym Rio emocje nie gasną – chociaż zakończyły się już Igrzyska Olimpijskie, atmosferę podgrzewają rozgrywki w ramach Igrzysk Paraolimpijskich. W gronie najlepszych na świecie paradresażystów znalazła się reprezentantka Polski – Karolina Karwowska.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Wczorajszy dzień z pewnością był jednym z ważniejszych dni w życiu Karoliny Karwowskiej. Zawodniczka ta otworzyła swoim przejazdem na Emolu całą jeździecką część Igrzysk Paraolimpijskich. Był to nie tylko debiut 23-letniej amazonki, ale i pierwszy raz w historii, kiedy polski zawodnik uzyskał kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich z rankingu międzynarodowego. W drodze do sukcesu towarzyszyła Karolinie jej trenerka – Natalia Kozłowska.

Zawodnicy paraujeżdżenia są podzieleni na poszczególne poziomy ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Wyróżnia się poziomy Ia, Ib, II, III oraz IV (w tej kolejności od największego do najmniejszego stopnia niepełnosprawności). Karolina Karwowska została przydzielona do III poziomu i stanęła w szranki z piętnastoma innymi zawodnikami. W konkursie drużynowym uzyskała 66,237% (pełne wyniki konkursu dostępne tutaj). Swój wynik komentuje następująco: ”Program drużynowy na 66,237%. Jestem zadowolona z wyniku, jednak zawsze jest ten lekki niedosyt.”. Już jutro o godzinie 19:00 (czasu polskiego) Karolina i Emol pojawią się na czworoboku w konkursie indywidualnym. Wyniki będą dostępne tu, obecnie pod tym adresem można sprawdzić listę startową.

Trzymamy kciuki za jutrzejszy przejazd i gratulujemy udanego debiutu!

Previous post

Wyniki I Mistrzostw Wielkopolski Amatorów Raduszyn 11 września

Next post

Karolina Karwowska wraca z Rio