Home»Aktualności»FEI: Nanna Skodborg Merrald ponownie na podium

FEI: Nanna Skodborg Merrald ponownie na podium

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Licznie zgromadzona publiczność w Holstenhalle w Neumünster (Niemcy) mogła obserwować duńską zawodniczkę Nannę Skodborg Merrald i wspaniałego Blue Hors Zepter, którzy królowali na dziewiątym etapie Pucharu Świata FEI w Ujeżdżeniu™ 2022/2023 Ligi Zachodnioeuropejskiej.

15-letni wałach, wcześniej znany ze startów pod Patrikiem Kittel i Danielem Bachmann Andersen, szybko nawiązał silną relację ze Skodborg Merrald, która zaczęła jeździć na nim zaledwie kilka miesięcy temu. „Jest po prostu cudowny!”, powiedziała po tym, jak Ingrid Klimke i Franziskus FRH zajęli drugie miejsce, a Holenderka Kirsten Brouwer z Foundation trzecie.

Ingrid Klimke i Franziskus FRH
Copyright © FEI/www.sportfotos-lafrentz.de/Stefan Lafrentz
Kirsten Brouwer i Foundation
Copyright © FEI/www.sportfotos-lafrentz.de/Stefan Lafrentz

Nanna Skodborg Merrald z 69 punktami i znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli liderów Ligi Zachodnioeuropejskiej, dzięki czemu ma szansę na bilet na finał FEI Dressage World Cup™ w Omaha (USA) w kwietniu. Nanna będzie rywalizować z Blue Hors Zack podczas przedostatnich kwalifikacji w Gothenburgu w Szwecji.
Klimke zajmuje drugie miejsce w tabeli ligowej i po wystąpieniu w pięciu etapach serii powiedziała, że być może zrobiła już wystarczająco dużo w okresie poprzedzającym Finał. Kirsten Brouwer na pewno weźmie udział w zawodach w 's-Hertogenbosch, „ponieważ to moje rodzinne miasto, więc to coś specjalnego” – powiedziała. Była zachwycona trzecim miejscem zajętym przez Foundation. „To dopiero nasz trzeci Puchar Świata, w którym rywalizujemy i jestem z niego super dumna. W Pucharze Świata rywalizujesz z najlepszymi, więc jest to wyjątkowe, a jeszcze bardziej wyjątkowe jest uzyskanie świetnego wyniku!”.

Finał zbliża się wielkimi krokami, a jeźdźcy, którzy chcą jeszcze powalczyć o możliwość startu, będą mieli najbliższą okazję wystartować w mieście Goteborg w Szwecji już 23 lutego.

 

Previous post

Jazda konna latem - jak poradzić sobie z insektami w stajni?

Next post

FEI: Podwójne zwycięstwo w Göteborgu