Home»Aktualności»Jeździeckie święto w Aachen

Jeździeckie święto w Aachen

CHIO Aachen oficjalnie się rozpoczęło. Zawodnicy, w tym Beata Stremler oraz jej koń Rubicon D, zakończyli już przegląd weterynaryjny. Przed nami bardzo emocjonujące starty.

3
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

CHIO Aachen oficjalnie się rozpoczęło. Zawodnicy, w tym Beata Stremler oraz jej koń Rubicon D, zakończyli już przegląd weterynaryjny. Przed nami bardzo emocjonujące starty.

Aachen (Akwizgran) z punktu widzenia geografów to miasto w Niemczech, położone bezpośrednio przy granicy z Belgią i Holandią. Z punktu widzenia osób jeżdżących konno, jest to stolica jeździeckiego światka. Jest to miejsce wyjątkowe, bo łączy ze sobą w doskonałych proporcjach tradycję i nowoczesność. Jeździecka historia tego miejsca sięga 1898 roku. W tym samym roku powstała specjalna grupa ludzi, których celem była jak najlepsza organizacja zawodów konnych. Grupa ta, objęta nazwą The Aachen-Laurensberger Rennverein e.V., została założona przez Arnolda Dedena, Gustava Rensinga, Huberta Wienen oraz lokalnych rolników i kupców.

Obecnie ta skromnie zaczynająca organizacja opiera się na pracy około 600 osób i 30 firm. Nic więc dziwnego, że Aachen z czasem stało się Mekką jeźdźców z całego świata. Samą historię ośrodka można poznać niemal namacalnie za sprawą wizyty w muzeum poświęconym pracy nad renomą tego miejsca. Zostało ono otwarte w 2007 roku i jest położone na 130 metrach kwadratowych. W gablotach można ujrzeć m.in. stare oficerki należące kiedyś do legendarnego skoczka Hansa Güntera Winklera czy też siodło, które Nicole Uphoff wkładała na grzbiet słynnego konia Rembrandt. Na wystawie nie brakuje oczywiście wielu historycznych fotografii upamiętniających wielkich jeźdźców w momentach chwały. Można spodziewać się również widoku wielu ważnych trofeów, które najlepsi zawodnicy odbierali podczas najbardziej prestiżowych zawodów.

Jeźdźcy, którzy startowali kiedykolwiek w Aachen, opisują pojawienie się na arenie określeniem „gęsia skórka”. Według wielu zawodników atmosfera jest niepowtarzalna, a same starty przynoszą emocje, których nie można doświadczyć w żadnym innym miejscu na świecie.

Listy startowe i wyniki będą na bieżąco pojawiały się tu. Beata Stremler i Rubicon D wystartują w konkursie Grand Prix jutro (13 lipca) o godzinie 19:59 jako 13 para na liście startowej. Oby trzynastka tym razem okazała się szczęśliwa!

Zanim jednak Beata i Rubicon wyjadą na czworobok, przypomnijmy sobie start amazonki w Aachen na koniu Martini.

Previous post

Lista zgłoszeń BM Horse Dressage Festival 22-24 lipiec

Next post

Lista zgłoszeń MR-A KJ LIDER RADZIONKÓW 16 – 17 LIPCA 2016