Home»Aktualności»Olimpijczycy w Zakrzowie

Olimpijczycy w Zakrzowie

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W dniach 27-30.10 w Zakrzowie w Ludowym Klubie Jeździeckim Lewada odbywają się zawody międzynarodowe CDI, które są pierwszymi zawodami Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata w ujeżdżeniu 2022/23.

Na listach startowych konkursów Grand Prix znajdziemy polskie nazwiska – Żaneta Skowrońska-Kozubik wystartuje na swoich dwóch podstawowych koniach: Love Me oraz Romantic P. Warto wspomnieć, że Żaneta i Romantic P byli reprezentantami Polski podczas Mistrzostw Świata w ujeżdżeniu, które rozegrano w Herning w sierpniu tego roku. Możesz przeczytać o tym TUTAJ i TUTAJ. Co więcej, zawodniczka jest aktualną Mistrzynią Polski Seniorów w Ujeżdżeniu.

W Grand Prix w Zakrzowie na czworoboku pojawi się również Mateusz Cichoń i Herzregent 2, którzy będą parą otwierającą konkurs. Para ta również uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Seniorów i w ogólnej klasyfikacji zajęła 4 miejsce. Mateusz Cichoń, podobnie jak wyżej wspomniana zawodniczka, jest doświadczony w wyjazdach zagranicznych. Całkiem niedawno, bo we wrześniu 2022, Mateusz z koniem Radius wziął udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, które rozegrano w Ermelo.

Polską ekipę dopełni Aleksandra Popławska na Capo 20. Tę parę również mogliśmy oglądać na czworoboku podczas Mistrzostw Polski Seniorów w ujeżdżeniu.

Na listach startowych piątkowego konkursu Grand Prix znajdują się również wielkie nazwiska z zagranicy!

Zaraz po Mateuszu Cichoniu wystartuje Kristy Oatley na koniu Huan. Australijska zawodniczka reprezentowała swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich w dyscyplinie ujeżdżenia 2000, 2008, 2012 i 2016. Huan to 10-letni wałach rasy KWPN, którego kupiono jako źrebię w 2012 roku za jedyne 2100 euro!

Ostatnim zawodnikiem przed zaplanowaną przerwą będzie Severo Jurado Lopez startujący na ośmioletnim wałachu hanowerskim, który w swoim rodowodzie ma same mocne i powszechnie znane konie, m.in. Desiderio czy Balou Du Rouet. Ten zaledwie 33 letni zawodnik uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich już dwukrotnie: w 2016 oraz w 2021 roku!

Nie można w zestawieniu pominąć również złotej mistrzyni olimpijskiej WKKW – Ingrid Klimke. Zawodniczka ma na swoim koncie aż 5 startów w Igrzyskach Olimpijskich – w tym dwa złote medale – jeden z 2008 i drugi z 2012 roku. Co więcej, zawodniczka startowała również w Mistrzostwach Świata w Herning w drużynie Niemiec, gdzie z koniem Franziskus 15 zajmowała wysokie lokaty w rozgrywanych konkursach.

Ciekawi wyników? Śledźcie Naszą stronę!

Bądź z Nami na bieżąco:

Previous post

Kolorowanka konie Halloween

Next post

Ingrid Klimke na podium w Zakrzowie