Home»Aktualności»Kto jedzie na jeździeckie Mistrzostwa Świata?

Kto jedzie na jeździeckie Mistrzostwa Świata?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Już 6 sierpnia rozpoczynają się Jeździeckie Mistrzostwa Świata w Herning (Dania). Na placach konkursowych będziemy mieli okazję zobaczyć wybitnych jeźdźców, takich jak: zawodnika numer 1 na Świecie Martina Fuchsa, legendę ujeżdżenia Isabell Werth, a także mistrza olimpijskiego Bena Mahera.

Zgłoszenia ostateczne już zakończone, dzięki czemu mamy możliwość poznać jeźdźców, którzy wystartują podczas tegorocznych jeździeckich Mistrzostw Świata.

Gwiazda WKKW Ingrid Klimke ma możliwość zdobyć swój pierwszy światowy medal w ujeżdżeniu! Na czworoboku pojawi się również Charlotte Dujardin ze swoim nowym koniem – nie możemy się doczekać, by zobaczyć jak ta para poradzi sobie na tak ważnej imprezie.

Na arenie w Herning pojawią się dwie niemieckie legendy – startująca po raz siódmy na Mistrzostwach Świata Isabell Werth oraz debiutująca w ujeżdżeniu Ingrid Klimke.

Multimedalistka Isabell Werth
Photo Copyright © FEI

Isabell Werth chce poprowadzić niemiecką drużynę do zwycięstwa! Nic dziwnego – obrona tytułu to ogromna presja. Isabell zdobyła tytuł Mistrza w Tryon, dosiadając wtedy konia DSP Quantaz. W niemieckiej drużynie znalazła się również Ingrid Klimke – wielkrotna mistrzyni w dyscyplinie… WKKW! To będzie jej debiut w Ujeżdżeniowych Mistrzostwach Świata.

Mistrzyni WKKW Ingrid Klimke
©FEI/Massimo Argenziano

W niemieckiej drużynie nie zobaczymy mistrzyni olimpijskiej Jessici von Bredow-Werndl, ponieważ zbliża się jej termin porodu.

Mistrzyni olimpijska Jessica von Bredow-Werndl
Photo Copyright © FEI/Liz Gregg

Niemiecka drużyna jest mocna, jednak mają oni równie mocnych rywali. Drużyna Danii, która jest gospodarzem tegorocznych Mistrzostw, składa się z jeźdźców znajdujących się w pierwszej dwudziestce światowej ligi!

Cathrine Dufour i Vamos Amigos
©FEI/Leanjo de Koster

Cathrine Dufour potwierdziła, że wystąpi na czworoboku z Vamos Amigos. Zawodniczka musiała wybrać pomiędzy nim, a jej innym wybitnym koniem – Bohemianem.

W drużynie USA wystąpią dwaj srebrni medaliści olimpijscy Steffen Peters na Suppenkasper oraz Adrienne Lyle na Salvino.

Adrienne Lyle na Salvino
Photo Copyright © FEI/EFE/Kai Försterling
Steffen Peters
Photo Copyright © FEI/Shannon Brinkman

Brązowe medalistki z Tokyo, czyli Charlotte Fry na Glamourdale oraz Charlotte Dujardin z Imhotep (Charlotte startowała na tym koniu zaledwie 4 razy) również staną do walki o medal.

Charlotte Fry
Photo Copyright © FEI/Liz Gregg
Charlotte Dujardin
Photo Copyright © FEI/Liz Gregg

Nie możemy doczekać się rozpoczęcia imprezy! Bądźcie z nami!

Previous post

Odszedł mistrz olimpijski Satchmo

Next post

Herning dzień 1