Home»Aktualności»Odszedł mistrz olimpijski Satchmo

Odszedł mistrz olimpijski Satchmo

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Isabell Werth na swoich mediach społecznościowych poinformowała, że jej przyjaciel, na którym zdobyła olimpijskie złoto odszedł.

Satchmo (ur. 1994 r.) to wyhodowany przez Alberta Kamperta wałach, który do Isabell Werth trafił w wieku trzech lat. Był on dość nieposłuszny, dlatego początkowo jazda na tym koniu był nie lada wyzwaniem. Po czasie spędzonym na treningach i przeprowadzonej operacji oka, koń ten pokazał swoje ogromne możliwości.

W 2001 roku para zadebiutowała na czworobokach i na pierwsze osiągnięcia trzeba było chwilę poczekać. W 2003 roku para wzięła udział w Mistrzostwach Europy (17 m.), a jeszcze w tym samym roku zdobyli oni srebrny medal Mistrzostw Niemiec.

Photo Copyright © FEI

W 2005 roku zdiagnozowano u Satchmo męty w oku, które były przyczyną jego krnąbrnego zachowania. Po przeprowadzonej operacji jeszcze w tym samym roku Isabell Werth i Satchmo ustanowili Rekord Świata, uzyskując wynik 79,958% podczas CDI w Stuttgardzie.

Satchmo wziął udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w 2006 roku, gdzie wraz z Isabell zdobyli złoty medal drużynowo oraz brąz w konkursie Freetyle.

Para została zakwalifikowana do Igrzysk Olimpijskich (Honkong, 2008 r.), podczas których drużyna Niemiec wywalczyła złoto, a para zdobyła srebrny medal indywidualnie.

19 listopada 2011 roku Satchmo przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wałach na zielone pastwiska odszedł 30 lipca 2022 roku.

 

Previous post

Westfalia nie zwalnia tempa

Next post

Kto jedzie na jeździeckie Mistrzostwa Świata?