Home»Aktualności»Mistrzostwa Europy Kuców 2016 z udziałem Polki

Mistrzostwa Europy Kuców 2016 z udziałem Polki

W dniach 17-21 sierpnia w Narodowym Centrum Jeździeckim Vilhelmsborg odbędą się Mistrzostwa Europy Kuców. W tych prestiżowych zawodach weźmie udział także amazonka z Polski.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W najbliższą środę (17 sierpnia) oficjalnie rozpoczną się Mistrzostwa Europy Kuców i zgodnie z tradycją potrwają aż do niedzieli (21 sierpnia). Zawody odbędą się w Narodowym Centrum Jeździeckim Vilhelmsborg (Dania), które w tym roku obchodzi dwudziestą piątą rocznicę otwarcia. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu 14 tysięcy gości, ponad 300 kuców z 35 krajów startujących w trzech dyscyplinach, a wszystkich mają zamiar pomieścić na 500,000 m2, bo właśnie tyle wynosi powierzchnia kompleksu.

Konkurencja ujeżdżenia będzie rozgrywać się na wspaniałej arenie o wdzięcznej nazwie Gårdspladsen. 16 sierpnia wszyscy jeźdźcy będą mieli czas na zapoznanie się z miejscem startów i oswojeniem kucyków z nową sytuacją, by dzień później – 17 sierpnia – przystąpić do konkursu drużynowego i kontynuować go również następnego dnia. 19 i 20 sierpnia kuce będą zmagać się w konkursie indywidualnym, a w niedzielę 21 sierpnia najlepsze pary wezmą udział w konkursie freestyle. Wyniki nadchodzących konkursów będzie można poznać pod tym adresem.

Na poniższej liście zawodników, mających wziąć udział w konkurencji ujeżdżenia, można znaleźć polską zawodniczkę Zofię Baran, która wystartuje na kucu Summersby. Para ta ma już za sobą starty w zawodach międzynarodowych, m.in. bardzo udane starty w CDI Brno.

Oprócz polskiego jeźdźca swojski akcent można znaleźć również na liście osób oficjalnych: jednym ze stewardów podczas tych zawodów będzie Barbara Szymczak.

Previous post

Zawodnicy IO w Rio zdradzają swoje tajemnice

Next post

MDŚL-A, ZO-A Stragona - wyniki sobota