Home»Aktualności»Mistrzostwa w najbliższych latach – Kiedy? Gdzie?

Mistrzostwa w najbliższych latach – Kiedy? Gdzie?

To właśnie te imprezy dostarczają nam najwięcej emocji. Zawsze są zorganizowane z odpowiednim dla nich przepychem, gromadzą na arenach i w stajniach najlepszych zawodników, najlepsze konie, najlepszych trenerów i sędziów. Kiedy i gdzie będą miały miejsce? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim spisem mistrzostw mających się odbyć w najbliższych latach.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Kiedy i gdzie? Te pytania zadają sobie wszyscy koniarze wyczekujący najważniejszych imprez międzynarodowych, szczególnie tych o randze mistrzostw. Podpowiadamy, w jakich miejscach i jakich terminach mają się odbyć.

2017

27 marca – 3 kwietnia: Finał Pucharu Świata – Omaha (Nebraska, USA)

Finał Pucharu Świata, do którego odbywają się obecnie kwalifikacje, będzie miał miejsce w CenturyLink Center. Ośrodek ten pierwszy raz był gospodarzem dużych zawodów ujeżdżeniowych w 1986 roku i od tamtej pory przeprowadzono w nim 31 imprez rangi mistrzostw.

3-6 sierpnia: Mistrzostwa Świata Młodych Koni – Ermelo (Holandia)

Po szesnastu latach rozgrywania Mistrzostw Świata Młodych Koni w Niemczech, w bieżącym roku powróciły one do Holandii. Kompleks w Ermelo to miejsce organizacji nie tylko Mistrzostw Świata Młodych Koni, ale i Mistrzostw Holandii.

8-13 sierpnia: Mistrzostwa Europy Kuców – Kaposvár (Węgry)

Kaposvár to miejscowość w południowo-zachodniej części Węgier. Przed dwoma laty w zawodach rangi CDI startowali tam polscy zawodnicy: Tomasz Kowalski, Aleksandra Szulc, Mateusz Cichoń i Julia Moczak. Trzymamy kciuki za możliwość startów kolejnych Polaków w tym miejscu – tym razem z przepustką do Mistrzostw Europy.

22-27 sierpnia: Mistrzostwa Europy Seniorów – Göteborg (Szwecja)

Ośrodek, w którym rozegrają się Mistrzostwa, to dla koniarzy serce Göteborgu. Oczywiście w przenośni, ale i dosłownie – jest on bowiem położony w centrum miasta. Główne rozgrywki ujeżdżeniowe i paraujeżdżeniowe będą miały miejsce na stadionie Ullevi. Część konkursów odbędzie się na Heden Area.

30 sierpnia – 3 września: Mistrzostwa Europy U25 – Lamprechtshausen (Austria)

W tym roku Mistrzostwa Europy zawodników poniżej dwudziestu pięciu lat odbyły się w jednym z najbardziej prestiżowych ośrodków jeździeckich na świecie – Hof Kasselmann w Hagen (Niemcy). Jeźdźcy startujący w barwach gospodarzy – m.in. Sanneke Rothenberger czy Florine Kienbaum – zdecydowanie wiedli prym w tych mistrzostwach. Czy tym razem szczęście będzie sprzyjać Austriakom?

2018

25-29 lipca: Mistrzostwa Europy U25 – Roosendaal (Holandia)

Ośrodek Den Goubergh – oprócz organizacji Mistrzostw Europy w 2018 roku – ma przypisaną organizację Mistrzostw Europy Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców w roku 2017 (data jednak nie została jeszcze potwierdzona). Kompleks jeździecki w Roosendaal ciągle rozszerza swoją infrastrukturę i dba o najwyższy standard, aby zasłużyć na planowaną nową nazwę tego miejsca – „World of Dreams”.

2019

19-25 sierpnia: Mistrzostwa Europy w ujeżdżeniu, skokach i paraujeżdżeniu – Rotterdam (Holandia)

To holenderskie miasto jest niezwykle popularnym i dobrze znanym punktem na jeździeckiej mapie Europy. Odbywają się tam regularnie międzynarodowe zawody, zarówno w skokach, jak i ujeżdżeniu, jak np. CHIO Rotterdam w czerwcu bieżącego roku.

2020

15-19 kwietnia: Finał Pucharu Świata w ujeżdżeniu i skokach – Las Vegas (USA), MGM Grand Garden Arena

Finał Pucharu Świata odbył się już w Las Vegas sześciokrotnie (z czego dwa razy w skokach przez przeszkody i cztery razy w skokach i ujeżdżeniu): w 2000, 2003, 2005, 2007, 2009 i 2015 roku. Nic więc dziwnego, że po powtórzonym wiele razy sukcesie w organizacji tak ważnej imprezy w Thomas & Mack Center, powróci ona do Światowej Stolicy Rozrywki. W 2009 roku na arenie w Las Vegas wystartował Michał Rapcewicz na koniu Randon, zajmując najwyższe miejsce (wśród Polaków) w historii finałów Pucharu Świata – było to miejsce 8. w konkursie Grand Prix Freestyle (72,750%). Czy finał w 2020 roku również odbędzie się z udziałem Polaków? Trzymamy za to kciuki!

2021

31 marca – 5 kwietnia: Finał Pucharu Świata w ujeżdżeniu i skokach – Göteborg (Szwecja)

Previous post

Propozycje HZR, HZT Partynice 10 grudnia

Next post

CDI Stockholm bez udziału dwóch sław