Home»Aktualności»CDI Stockholm bez udziału dwóch sław

CDI Stockholm bez udziału dwóch sław

Holenderski jeździec Hans Peter Minderhoud miał wystartować w zbliżających się zawodach międzynarodowych CDI Stockholm. Jak się jednak okazało, na arenie zabraknie dosiadanego przez Minderhouda Johnsona. Rzekomo w zawodach tych miał wziąć udział jeszcze jeden, długo niewidziany na arenie ogier.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W przyszły weekend (24-27 listopada) mają odbyć się zawody międzynarodowe CDI Stockholm. Na liście zgłoszonych figurowało nazwisko jednego z najlepszych jeźdźców w Holandii i na świecie – Hansa Petera Minderhouda. Jeździec ten miał zabrać do Szwecji ogiera GLOCK’s Johnson. Z oficjalnej strony w serwisie Facebook ośrodka Glock Horse Performance Center dowiadujemy się, że wspomnianej pary zabraknie na sztokholmskim czworoboku.

Niefortunnie tuż przed zawodami Johnson nie cieszy się najlepszym zdrowiem. W ostatnich dniach występowała u niego gorączka i nawet jeżeli temperatura spadnie, koń nie będzie w odpowiedniej formie na tak długą podróż i tym bardziej późniejszy start. Kierując się zasadą przedkładania dobra konia nad wszystko inne, Hans zdecydował się wycofać go z zawodów.

Co ciekawe, istniało prawdopodobieństwo, że w CDI Stockholm miał wziąć udział również inny utytułowany koń – ogier Uthopia. Pod wodzą Charlotte Dujardin miał odnotować swój wielki powrót. Było to jednak tylko luźne założenie, którego realizacja nie doszła do skutku. Uthopia wciąż pracuje dość lekko jak na konia na poziomie Grand Prix i zdecydowanie nie jest gotów na powrót w szranki. Jeżeli to nastąpi – na pewno będzie to powrót w wielkim stylu!

Previous post

Mistrzostwa w najbliższych latach – Kiedy? Gdzie?

Next post

Jeździecki fitness: ćwicz siebie!