Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Wyniki zawodów»Ujeżdżenie w Damskim Siodle – Mistrzostwa Polski Lewada 2016

Ujeżdżenie w Damskim Siodle – Mistrzostwa Polski Lewada 2016

W pierwszy weekend października LKJ Lewada był gospodarzem niecodziennych zawodów – Mistrzostw Amazonek. Panie w damskich siodłach stanęły w szranki w konkurencji ujeżdżenia oraz skoków.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Ludowy Klub Jeździecki Lewada w Zakrzowie zorganizował w ostatni weekend Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle. Na czworoboku pojawiły się eleganckie damy, które stanęły do dwóch konkursów w trzech kategoriach (P seniorzy, P juniorzy, N): półfinału i finału.

wp_20161001_12_29_39_rich_li

KLASA P

Po Finale Małej Rundy w programie P pierwsze miejsce zajęła Karolina Rej na klaczy Demeter. Amazonka ta prowadziła po półfinale z wynikiem 68,195%, a swoją pozycję umocniła bardzo wysokim wynikiem finałowym – 71,543% (suma: 139,738%). Drugie miejsce zajęła Oliwia Sobel na wspomnianej już wcześniej Demeter. Wyniki tej pary również były imponujące: 66,458% (półfinał) i 67,037% (finał), suma punktów 133,495%. Na trzecim miejscu uplasowała się Barbara Maj na klaczy Omega z wynikiem końcowym 128,133% – 64,306% za półfinał oraz 63,827% za finał.

KLASA P JUNIORZY

Finał Małej Rundy Juniorów (program P) wyłonił zwyciężczynię – została nią Larysa Sadłos na Cyprysie. Para ta została oceniona na 70,903% za półfinał oraz 68,272% za finał. Druga w klasyfikacji końcowej Sonia Schwalbe na Teti była najlepsza w finale – otrzymała ocenę równą 69,197%. W półfinale zaś sędziowie ocenili jej przejazd na 68,883%. Eliza Mardyło startująca na wałachu Wrotycz sięgnęła po trzecie miejsce w finale (z wynikiem 67,716%), co umocniło jej pozycję w klasyfikacji ogólnej.

KLASA N

W Finale Dużej Rundy przewidziano program do muzyki. Zwyciężyła w nim Karolina Frankelova na koniu Solo Famara XXI-5. Para ta uzyskała wynik równy 66,867%, który w sumie z wynikiem z półfinału (64,495%) dał amazonce trzecie miejsce w Mistrzostwach. Drugie miejsce w kurze, z wynikiem 66,067%, zajęła Aleksandra Adamczyk na klaczy Atma. Wysokie oceny z przejazdu półfinałowego (67,626%) dały wspomnianej parze pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej i tytuł Mistrza. Tytuł I wice Mistrzyni przypadł reprezentantce Wielkiej Brytanii – Elizabeth Rogers na wałachu Cotrosca (z wynikami 69,596% za półfinał i 61,933% za finał).