Home»Aktualności»Najlepsze hanowerskie ogiery w Verden

Najlepsze hanowerskie ogiery w Verden

Znamy wyniki licencjonowania i aukcji w Verden. W drodze selekcji wyłoniono najlepsze 2,5 letnie ogiery, z których część uzyskała licencję hodowlaną, a najwybitniejsze zostały dodatkowo wyróżnione. Poznaliśmy też "ogiera roku 2016".

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Znamy już wyniki aukcji i premiowania ogierów hanowerskich w Verden. Tegoroczną rewelacją hodowlaną był ogier Quantensprung (po Quando-Quando), którego wszyscy synowie przedstawieni do licencji uzyskali ją, a trzech z nich uzyskało tytuł „premiowany” i najlepsze wyniki sprzedaży. Należy podkreślić, że była to pierwsza stawka potomstwa po tym ogierze.

Quantensprung jest młodym, urodzonym w 2010 roku kasztanem w wątrobianym odcieniu (podobnie jak jego dziadek od strony matki Donnerhall). Jako trzylatek ukończył test 30-dniowy z oceną 9.75 za jezdność. Jest też brązowym medalistą Mistrzostw Świata Młodych Koni oraz najlepszym ogierem 2015 roku w niemieckim championacie. Jego nasienie dostępne jest w stacji Klosterhof Medingen.

Quantensprung:

W tym roku zabrakło rekordów sprzedażowych (jak zeszłoroczna cena za ogiera Revolution 1200000 euro). Najdroższym koniem aukcji był syn Quantensprunga, kary ogier z matki po Fidertanz, sprzedany za 280000 euro, zakupiony przez Landgestüt Moritzburg. Drugą ceną aukcji było 270000 euro za kasztanowatego Quantensprung x Stedinger x De Niro – zakup stajni Andreasa Helgstranda. Trzecim koniem był Quantensprung x Distelzar sprzedany za 200000 euro oraz Dancier x Wolkenstein II x Eichendorff sprzedany za taką samą kwotę.

Poniżej prezentujemy najdroższe konie aukcji:

Pod tym linkiem można zapoznać się z wynikami całej aukcji/licencji.

Podczas imprezy w Verden przyznano też, jak co roku tytuł „ogiera roku”. Ogierem tym został Desperados FRH (De Niro/Wolkenstein II) – w ubiegłym roku tytuł ten przyznano Stakkato Gold.

 

Previous post

Wyniki Mistrzostw Wielkopolski Łopuchowo 22-23 października

Next post

Eliminacje do finału PŚ 2017 – Kiedy? Gdzie?