Home»Aktualności»Ogier Uthopia będzie sprzedany na aukcji!

Ogier Uthopia będzie sprzedany na aukcji!

Całym jeździeckim światem wstrząsnął dziś news na temat jednego z bardziej znanych koni ujeżdżeniowych – ogiera Uthopia. Jak donosi Horse & Hound ze względu na długi właścicieli Uthopia zostanie wystawiony na sprzedaż na aukcji za pośrednictwem domu aukcyjnego Wilsons Auctions.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Całym jeździeckim światem wstrząsnął dziś news na temat jednego z bardziej znanych koni ujeżdżeniowych – ogiera Uthopia. Jak donosi Horse & Hound ze względu na długi właścicieli Uthopia zostanie wystawiony na sprzedaż na aukcji za pośrednictwem domu aukcyjnego Wilsons Auctions. Licytacja odbędzie się 27 maja, będzie miała charakter publiczny, bez ceny wywoławczej.

Richard Davison, lekarz weterynarii, który dba o konie w teamie Hestera komentuje sytuację: „Pomijając jak bardzo poniżający jest taki sposób sprzedaży konia tego kalibru, naprawdę martwię się o jego zdrowie i dobrostan”.

W ten sposób toczący się od jakiegoś czasu spór o sprawy związane z własnością konia znalazł swój nieszczęśliwy koniec, a Carl Hester może publicznie powiedzieć, że nie ma już żadnych praw do współwłasności ogiera Uthopia. Sam Carl jest zdruzgotany sytuacją i w wypowiedzi dla British Dressage mówi, że to niezwykle przykre doświadczenie dla całego teamu. „Uti” był częścią rodziny od lat 11-tu. „Jestem przerażony do czego sprowadziła się cała sytuacja. Już teraz myślę jak znaleźć wsparcie i odkupić konia by zapewnić mu godną emeryturę. Wiele mu zawdzięczam, a teraz boję się o jego dobro, chciałbym by resztę życia spędził tam, gdzie wszyscy go uwielbiają.”

Uthopia to ciemnogniady ogier holenderskiej hodowli po og. Metall. Carl Hester wyszukał go i wybrał, gdy ten miał cztery lata. Na koncie mieli m.in. dwukrotny srebrny medal Mistrzostw Świata oraz zespołowe złoto olimpijskie z Londynu. W latach 2014-2016 Uthopia był koniem zastępczym dla Valegro Charlotte Dujardin.

Previous post

Komunikat Rady Ujeżdżenia

Next post

Listy startowe na pierwszy dzień CDI Mariakalnok 2016