Home»Aktualności»Najwyższa cena za syna Valdiviani

Najwyższa cena za syna Valdiviani

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Westfalski Związek Jeździecki wystawił na aukcję 34 źrebięta, z czego 26 zostało sprzedanych. Największą cenę osiągnął Vivianus, którego kupili klienci ze Szwecji za 25 000 euro. Najlepiej sprzedanym koniem skokowym w tej edycji okazała się być klacz z numerem 13 – Tangelina, którą sprzedano za 13 500 euro.

Syn Valvidiani/Foundation (hodowca i wystawca: Dirk Lohmann, Schermbeck) został sprzedany do Szwecji za 25 000 euro. 13 chętnych złożyło 38 ofert, a najzacieklejsza walka odbyła się pomiędzy klientami z Niemiec i Szwecji. Nic dziwnego, że był to tak ochoczo licytowany koń. Jego babcia to nie kto inny jak matka olimpijskiego konia Don Diarado.

Najpopularniejszym podczas tej aukcji źrebakiem skokowym okazała się Tangelina, córka Tangelo v.d. Zuuthoeve/Cornet Obolensky (hodowca i wystawca: Jürgen Sudhölter, Bielefeld). Została ona sprzedana za 13 500 euro. Jest to dobra inwestycja przyszłych właścicieli, ponieważ matka klaczy odnosiła duże sukcesy w wysokich konkursach.

Most expensive foal with a jumping pedigree: No. 11 Tangelina by Tangelo by Zuuthoeve/Cornet Obolensky (Picture credits:
Reckimedia)

Wszystkie z 3 oferowanych kucyków zostały sprzedane podczas aukcji, a najpopularniejszym z nich okazał się być Dandelion (D-Gold AT NRW/Cracker Jack, hodowca: Chiara Wassmann, Badbergen, wystawca: Kathrin Wassmann, Badbergen). Dandelion został sprzedany za 5 250 euro i wyruszy w podróż do nowych właścicieli aż do USA.

Niemalże 75% koni oferowanych na aukcji zostało sprzedanych. Aż siedem z nich zostało sprzedanych za ponad 10 000 euro, a średnia cena za konia podczas tej aukcji to 8 435 euro. Kuce kosztują średnio 4 000 euro, a całkowity zysk tej aukcji to 206 000 euro.

Gorączka aukcji w Westfalii trwa! Już 30 czerwca rozpocznie się aukcja embrionów, gdzie dostępne będzie 12 zarodków oraz dziesięć klaczy z potwierdzoną ciążą.

Zapowiedź aukcji znajdziesz tutaj:

Previous post

Skład polskiej drużyny na Mistrzostwa Świata w ujeżdżeniu 2022

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: Co to jest czaprak?