Home»Aktualności»Nowy rekord sprzedażowy padł podczas 43. aukcji P.S.I.

Nowy rekord sprzedażowy padł podczas 43. aukcji P.S.I.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Kiedy tradycja spotyka się z nowoczesną hodowlą koni sportowych, kiedy ludzie zakochują się w koniach, a marzenia się spełniają – to może być tylko jedyna w swoim rodzaju Aukcja P.S.I. w Ankum.

Już czwarty koń z „Orderu Sprzedaży”, czyli córka Casallco – Chyazint, poruszyła serca, gdy sprzedała się rodzinie Auer za niespotykaną, sensacyjną cenę maksymalną 4,0 mln euro. Była to najwyższa cena osiągnięta przez konia w historii P.S.I. „To niewiarygodny wynik” – powiedział Paul Schockemöhle po nowej, rekordowej sprzedaży jednego ze swoich skoczków. „Chyazint to absolutny super talent, jeden z najlepszych koni, jakie widzieliśmy przez te wszystkie lata. Pod fachowym okiem szwedzkiego jeźdźca Ebby Johansson rozwinęła się w naprawdę absolutnie wyjątkowego skoczka. Najlepsi jeźdźcy na świecie próbowali zdobyć tę klacz dla siebie i jestem pewien, że wkrótce odegra ona rolę w najlepszym międzynarodowym sporcie i na poziomie mistrzowskim.”

Chyazint (Casallco x Heartbreaker) © Thomas Hellmann

Paul Schockemöhle i Ulli Kasselmann przyznali, że 43. aukcja P.S.I. była jedną z najlepszych dotąd przeprowadzonych aukcji. Łączne wpływy w wysokości 22 992 000 euro za 50 koni utwierdziły obu biznesmenów i hodowców w ich odczuciu. Obok rekordowej klaczy Chyazint, wyróżniała się także klacz z numerem 5, Fürstin Aura. Ta pięknie ruszająca się czarna klacz po Fürst Jazz – Don Schufro stała się liderem cenowym grupy ujeżdżeniowej, gdy została sprzedana za 1 050 000 euro i przeszła w ręce kupców z Belgii.

Bezkonkurencyjni na rynku koni sportowych

Tegoroczna kolekcja wyróżniała się dużą ilością młodych koni sportowych o wybitnym potencjale i najlepszych liniach krwi. 25 ujeżdżeniowych i 25 skokowych młodzików zostało wystawionych na sprzedaż i wylicytowanych z polotem i doświadczeniem przez aukcjonera Hendrika Schulze Rückampa. 600 gości cieszyło się świąteczną atmosferą w Centrum Sportowo-Aukcyjnym P.S.I. w Ankum. Wśród kupujących byli międzynarodowi goście, w tym wielu stałych bywalców, którzy cenią sobie wysoką jakość, wspaniałą obsługę klienta i osobiste relacje z Hof Kasselmann i Stall Schockemöhle.

Nagrody P.S.I. dla Wima Schrödera i Uwe Heckmanna

Podczas 43. aukcji P.S.I. dwie zasłużone osobistości sportu jeździeckiego zostały uhonorowane tradycyjną nagrodą P.S.I. – kryształową figurką firmy Swarovski. Holenderski skoczek Wim Schröder został uhonorowany w kategorii Sport. Nagrodę P.S.I. za całokształt twórczości otrzymała żywa legenda – aukcjoner gwiazd Uwe Heckmann. 

Previous post

Dzieci w stajni – dopasowany sprzęt jeździecki to podstawa

Next post

Gnijące strzałki u koni – jak o nie zadbać? 5 sprawdzonych sposobów.