Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Propozycje»O konsultacjach we Wrocławiu

O konsultacjach we Wrocławiu

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W dniach 23-24 lutego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu odbyło się szkolenie dla sędziów i trenerów dyscypliny ujeżdżenia organizowane przez Dolnośląski Związek Jeździecki. Miałam przyjemność brać w nim udział z moim 6-letnim koniem Lapriora. Na dwudniowe konsultacje zgłosili się też następujący jeźdźcy: Aleksandra Matkiewicz, Małgorzata Brodziak, Sylwia Syguda-Heinrich, Małgorzata S?wie?cicka, Katarzyna S?wie?cicka i Natalia Badura. W sumie konie konie i jeźdźcy reprezentowali poziom od klasy P do Małej Rundy z elementami Grand Prix. Bardzo dobre piaffy pokazała nam Ola Matkiewicz na swoim przepięknym Imetycie.

Pierwszego dnia pracowaliśmy głównie nad elementami i poprawieniem jakości chodów. Pan Markowski główny nacisk kładł na wygimnastykowanie konia, zachęcał jeźdźców aby ćwiczyli ze swoimi końmi dużo renwersów, trawersów, łopatek, pilnował także aby ustawienie nie było za wysokie, żeby nie doprowadzić do usztywnienia grzbietu. Zwracał uwagę aby pilnować zaangażowania zadu i dbać o ekspresje ruchu.

Drugi dzień był poświęcony na przejazdy konkursowe z komentarzem. Tu dojechało jeszcze kilka par żeby przed sezonem startowym skonfrontować swoje umiejętności z oceną sędziowską. Oprócz komentarza Pana Markowskiego wypowiadali sie też szkolący się sędziowie.

Regularnie trenuję z Ullą Salzgeber i staram się wykorzystać każdą okazję do zdobycia wiedzy. Spojrzenie trenera to jedno, ale bardzo ważne jest też spojrzenie sędziego (?z perspektywy budki sędziowskiej?). Pomaga to poprawić elementy pod kątem przejazdów konkursowych. Pan Wojciech Markowski pomógł zrozumieć zasady oceny poszczególnych elementów i pokazał jak doprowadzić do tego aby noty były jeszcze lepsze. Szkoda, że szkolenie trwało tylko 2 dni, gdyż z treningu na trening konie chodziły coraz lepiej.

 

Iwona Szafir
www.iwonaszafir.pl

KNXpjWcjDO8

Previous post

Międzynarodowo w Radzionkowie - propozycje

Next post

Ujeżdżenie na Cavaliadzie