Home»Aktualności»Odeszły w tym tygodniu: Weltino’s Magic i Diamond Star

Odeszły w tym tygodniu: Weltino’s Magic i Diamond Star

Świat pożegnał w tym tygodniu dwa wspaniałe konie ujeżdżeniowe – 13- letniego Diamond Star oraz 14-letniego Weltino’s Magic.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Weltino’s Magic (Weltino x Diamond Boy), jeden z najbardziej utytułowanych koni ujeżdżeniowych w Stanach na poziomie konkursów Świętego Jerzego, padł po długiej walce z kolką.

14-letni westfalski wałach, należący do Bruce’a i Jen Hlavacek, 2 listopada przebył dwie operacje układu pokarmowego w 24-godzinnym przedziale czasu. Udało mu się przetrwać noc, jednak w wyniku komplikacji padł w okolicach południa następnego dnia.

Ciemnogniady Weltino’s Magic pod Steffenem Peters’em wywalczył drużynowe i indywidualne złoto podczas Pan American Games, które odbywały się w 2011 w Meksyku. W latach kolejnych występował pod młodym jeźdźcem Brandim Roenick’em, z którym sięgnął po najwyższe laury w Północnoamerykańskich Mistrzostwach Młodych Jeźdźców (2012). Po blisko rocznej przerwie w międzynarodowych startach, tym razem pod Shannon Peters, wrócił na czworoboki, biorąc udział w konkursach Grand Prix.

Magic poruszył wielu ludzi swoją niezwykłą osobowością. Jesteśmy niesłychanie wdzięczni Jennie Vinson Hlavacek i Bruce’owi Hlavacek za to, że przez te wszystkie lata dzielili się nim z nami. Szczególne podziękowania kieruję ku dr Rodrigo Vasquezowi i jego zespołowi za to, że walczyli o jego życie. Ostatecznie Magic zdecydował się odejść, a my możemy mu tylko podziękować za spędzony z nami czas, jak zwykle dla nas ludzi, za krótki” – powiedziała Shannon w wywiadzie tuż po oficjalnym ogłoszeniu zgonu konia.

Niespodziewanie podczas rozgrzewki przed konkursem Prix St Georges w Ankum Riding Club padł również koń Anabel Balkenhol – 13-letni Diamond Star (Diamond Hit x Feiner Stern x Praefectus xx). Koń ogólnie rzecz biorąc był w dobrej formie – nie dawał żadnych niepokojących sygnałów ani w stajni, ani podczas wcześniejszego treningu. Niestety do czasu. Jego amazonka poczuła, że coś jest nie tak i natychmiast z niego zsiadła. Kilka minut później upadł i był to jego koniec. W późniejszej sekcji zwłok ustalono, że przyczyną śmierci tego wspaniałego konia było pęknięcie aorty. „To najgorsza rzecz, jaka może spotkać jeźdźca” – komentuje pogrążona w smutku Balkenhol.

Para Balkenhol & Diamond Star wzięła udział zaledwie w trzech międzynarodowych turniejach: CDI Lingen (2013), CDI Hagen (2014) i CDI Cappeln (2015).

Previous post

Madeleine Witte-Vrees zawieszona

Next post

Listy startowe sobota – HZR, MISTRZOSTWA PARAUJEŻDŻENIA 5-6 LISTOPADA KJ AROMER